GTK 2020. Szeptember

2020. október 05.

A GTK oktatói, Dr. Pusztai-Varga Ildikó és Dr. Udvari Beáta tartott előadást a Kar COVID válságkezelési jó gyakorlatairól, a közösség támogató erejéről a Tempus Közalapítvány által szervezett konferencián.

2020. szeptember 30.

Örömteli eseménnyel büszkélkedhet az SZTE Gazdaságtudományi Kara.

2020. szeptember 28.

Könyvbemutatót tartottak szeptember 23-án az SZTE Gazdaságtudományi Karon, melynek szervezésében a SZAB Gazdasági Bizottsága is közreműködött, és az SZTE Konfuciusz Intézet támogatta. A „Japán, kínai és koreai üzleti kultúra” című könyvet a négy szerző személyesen ismertette a nagyközönséggel. A moderátor szerepét Dr. Garamhegyi Ábel, a GTK oktatója töltötte be.

2020. szeptember 18.

Karunk egyik oktatója, Dr. Pelle Anita hazánkat képviselő tag a COST (European Cooperation In Science & Technology) nemzetközi szervezet egyik akciójában. Szeptembertől egy, a pénzügyi szektorral foglalkozó akció tudománykommunikációs vezetőjeként is tevékenykedik.

2020. szeptember 18.

A közjó apostolai címmel jelent meg Prof. Dr. Botos Katalin legfrissebb könyve a Kairosz Kiadó gondozásában. Bemutatója a 91. Ünnepi Könyvhét keretében zajlott, amelyhez egyetemünk az „SZTE utcára viszi a tudományt” mottó jegyében csatlakozott.

2020. szeptember 17.

Az ExxonMobil innovációs pályázatot hirdet a felsőoktatásban tanulók és egyetemekkel közös kutatási és fejlesztési projektekben közreműködő szakemberek, munkacsoportok számára a felelős energiafelhasználás és a hagyományos és a megújuló energiaforrások innovatív összehangolásának témájában.

2020. szeptember 17.

Az SZTE GTK és a SZAB Gazdasági Bizottsága örömmel értesít mindenkit, hogy az SZTE GTK-n bemutatjuk a "Japán, kínai és koreai üzleti kultúra" című könyvet, melyet Mohr Richárd, Osváth Gábor, Sato Norikó és Székács Anna írt. A távol-keleti menedzsment interkulturális és gyakorlati nézőpontjairól Garamhegyi Ábel kollégánk beszélget a szerzőkkel.

2020. szeptember 16.

A Gazdaságtudományi Karon 2012 óta töretlenül működik a tehetséggondozás céljából alapított ösztöndíjrendszer. Mára már, a Kar mellett több mint 30 partner – köztük volt hallgatók is - segíti ösztöndíj formájában a leendő közgazdászok tanulmányait.

2020. szeptember 10.

Közösségépítés és segítségnyújtás céljából indította el augusztusban mentorprogramját a GTK, melynek keretében felsőbb éves magyar és külföldi hallgatók egyengetik az elsőéves nemzetközi képzésben résztvevők útját.

2020. szeptember 08.

A Felsőoktatási Törvény szellemében az SZTE Gazdaságtudományi Kara (továbbiakban: GTK) demonstrátori pályázatot hirdet a 2020/2021. tanév I. félévére, hogy ezáltal a Kar oktató-nevelő munkájába bevonja és felkészítse hivatásuk magas színvonalú művelésére az arra legalkalmasabb jelölteket.

2020. szeptember 07.

A 2020/21-es tanévben az őszi szemeszter a járványügyi helyzet következtében rendhagyó módon (hibrid oktatási formában) indul. Kérjük, hogy figyelmesen olvassátok el a szabályokat és tartsátok be ezeket saját magatok, a családotok és a kar összes hallgatójának és munkatársának érdekében!