A felsőoktatás időszaka tele van új kihívásokkal, magas elvárásokkal és stresszel, amelyek mind mentálisan, mind érzelmileg megterhelőek lehetnek. Sokan érzik úgy, hogy túl nagy a nyomás, de fontos tudni, hogy ezzel nem vagytok egyedül. Az intézményünk elkötelezett abban, hogy segítséget és támogatást nyújtson nektek ebben a kihívásokkal teli időszakban!
Miért fontos a mentális egészség?
Az egészséges mentális állapot hozzájárul az egyetemi teljesítményhez, a személyes kapcsolatok fenntartásához és a mindennapi kihívások kezeléséhez. A stressz, a szorongás, a kiégés vagy más nehézségek akadályozhatják mindennapi tevékenységeiteket, de van segítség.
Miben tudunk segíteni?
-
Egyéni konzultációk: Szakképzett mentálhigiénés szakemberek állnak rendelkezésre, akik diszkrét, biztonságos környezetben segítenek feldolgozni a problémákat.
-
Csoportos foglalkozások: Társas támogatás és közösségi érzés kialakítása céljából önsegítő csoportokat szervezünk.
Hogyan vehetitek igénybe a szolgáltatásokat?
A mentálhigiénés támogatási program keretében ingyenes és diszkrét konzultációkat kínálunk. A konzultációra való jelentkezéshez nincs más dolgotok, mint felkeresni kollégáinkat az alábbi elérhetőségeken.
Bemutatjuk a csapatot:
Boros Judit vagyok, a Karon dolgozom HR referensként. Munkám során fontosnak tartom a munkakapcsolatokon túl az emberi kapcsolatokat. Az SZTE-n képződő mentálhigiénés szakemberként kiemelten fontos, hogy mind a munkában, mind a magánéletben az emberi jóllét megvalósuljon és ezt a fizikai és szellemi, valamint lelki és mentális egészség jellemezze. Véleményem szerint ezek egymásra épülnek. Segítő beszélgetésekkel szeretnék támogatást nyújtani a hozzám bizalommal fordulóknak és figyelmet biztosítani számukra.
Dr. Boros Judit
képződő mentálhigiénés szakember
Hertelendy Lilla Emília vagyok, mentálhigiénés szakember. A Szegedi Tudományegyetemen végeztem tanulmányaimat, valamint mindig is érdekelt az emberekkel való foglalkozás, és a saját önismereti utam is régóta fontos számomra. Tanulmányaim során egy izgalmas önfelfedező útra indultam, miközben egyre több összefüggést fedeztem fel saját működésem és az emberi kapcsolatok között. Ezt az utat szeretném tovább folytatni, és a jövőben minél több tapasztalatot szerezni, segítve az embereket, betegeket és hozzátartozóikat.
A mentálhigiénés tanulmányaimnak legmeghatározóbb szimbóluma a csigalépcső volt, gyakran jelent meg előadásokon képi elemként, és gondolati szinten is. Ez a jelkép tökéletesen tükrözi, amit a mentálhigiénéről gondolok: az utat, a kezdeteket és azt amerre tart a kanyargós, távoli, de gyönyörű út. Bár a csúcs távoli, és akadályok is felléphetnek, de kezdjük el együtt az első lépcsőfokok megmászását, és gazdagodva, magabiztosan haladjunk tovább ezen a csigalépcsős úton.
Hertelendy Lilla
mentálhigiénés szakember
Segítő beszélgetések hallgatói mentorral
Szilágyiné Séra Zsuzsanna vagyok, hallgatói mentor. Ha bármilyen problémával, nehézséggel szembesülünk mindig segít, ha beszélhetünk róla egy ránk figyelő emberrel. Én mentorként igyekszem segíteni azoknak a hallgatóknak, akiknek támogatásra, megértésre, odafigyelésre, esetleg tanácsra van szükségük, és megtisztelnek a bizalmukkal. Az alábbi témákban fordulhatnak hozzám: Pályaorientációs kérdések; Tanulási nehézségek; Önismereti kérdések; Életvezetési gondok, elakadások; Szorongás
Szilágyiné Séra Zsuzsanna
hallgatói mentor
Mentálhigiénés támogatás nemzetközi hallgatók számára (angol nyelven)
Mihók Barbara vagyok, és az SZTE-n végzett mentálhigiénés szakemberként egyéni segítő beszélgetéseket, konzultációt, coachingot és csoportos foglalkozásokat tartok a Kar nemzetközi hallgatóinak angol nyelven. Munkámban a rogers-i kliensközpontú szemlélet mellett a test-fókuszú módszerek is fontos szerepet kapnak, a Magyar Szomato-pszichoterápiás Intézet keretein belül képződő szomato-pszichoterápiás szakember jelöltként. Nagyon lényeges számomra a természet és az állatok gyógyító ereje is, így igény esetén ökoterápiás (természetben végzett) illetve HAHET ló-asszisztált mentálhigiénés foglalkozásokat is kínálok.
Meggyőződésem, hogy a lelki jól-létet az egymással és a minket körbevevő világgal való jelentésteli kapcsolódások révén támogatjuk. Legfőbb célom az ehhez szükséges biztonságos tér megteremtése a klienssel való közös folyamatokban.
Dr. Barbara Mihók
mental health professional
Ne feledjétek: segítséget kérni nem gyengeség, hanem a fejlődés és a mentális jólét kulcsa!