GTK 2023. Május

2023. május 30.

Május 26-án 9 órától rendeztük meg a Tudományos Diákköri Konferencia (TDK) helyi fordulóját a GTK főépületében.

2023. május 22.

A Turizmus-vendéglátás szakos hallgatóknak 2023. május 12-én ismét lehetősége adódott arra, hogy egynapos szakmai tanulmányút keretében ismerkedhessenek meg Gyula - Békéscsaba kiemelt turisztikai térséggel.

2023. május 17.

Az INEB mesterképzés első-és második féléves hallgatói a Modern Management & Marketing tantárgy keretében lehetőséget kaptak, hogy meglátogassák a szegedi központú ELI-ALPS Lézeres Kutatóintézetet.

2023. május 16.

Az SZTE Prezilimpia 2023 prezentációs verseny az SZTE Gazdaságtudományi Kar, az SZTE Junior Akadémia, valamint a szegedi Ezabeszéd Toastmasters Retorika Klub jóvoltából került megrendezésre a tavaszi félévben a Philip Morris Magyarország közreműködésével.

2023. május 10.

Vizi Noémivel, a GTK PhD hallgatójával és oktatójával beszélgettünk, aki a Doktoranduszok Országos Szövetsége által rendezett 26. Tavaszi Szél Konferencián 1. helyezést ért el a Fogyasztói trendek és Digitalizáció szekcióban.

2023. május 10.

Karunkon kiemelt hangsúlyt fordítunk a gyakorlatorientált oktatásra, éppen ezért számos kurzuson biztosítunk lehetőséget a hallgatóknak, hogy egy vállalat működésébe betekintést nyerjenek.

2023. május 04.

Április 19-én tartottuk a European Ethics Bowl (EEB) nemzetközi vitaverseny kari fordulóját, mely egyben az első nemzeti EEB verseny is volt, valamint előválogató az őszi szlovéniai elődöntőre.

2023. május 03.

Április 14-15. között Decades of crises: from competitiveness to resilience – via the bumpy road of sustainability című nemzetközi konferenciának adott otthont Karunk.

2023. május 02.

A turizmus-vendéglátás szakos hallgatók a „Bor- és gasztro turizmus” tárgy keretében 2023. április 20.-án egy nagyon érdekes szakmai tanulmányúton vehettek részt Etyeken oktatójuk Dr. Glózik Klára vezetésével.

2023. május 02.

Az SZTE GTK hallgatói 16 dolgozattal képviseltették magukat a 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencián, amely idén először határon túl volt megrendezve Komárom városában. A Közgazdaságtudományi szekcióból 9 bezsebelt díjjal tértek haza hallgatóink.