Rendezvénynaptár
-
június 2.09:00 - 10:00https://bbb.gtktavoktatas.hu/b/bea-meg-yy7
-
június 10.08:30 - 18:00Regisztrációhoz kötött!
-
augusztus 22.14:00 - 15:00
-
augusztus 23. 08:00 - 25. 20:00
Április 14-15. között Decades of crises: from competitiveness to resilience – via the bumpy road of sustainability című nemzetközi konferenciának adott otthont Karunk.
A nagy mérséklés éveiben a versenyképesség állt a gazdasági viták középpontjában. A 2008-as globális válság óta a rugalmasság gondolata került előtérbe. A Covid-19 világjárvány idején a megszakadt globális értékláncok megmutatták a rugalmasság és az alkalmazkodóképesség fontosságát, és a biztonság prioritása gyakran felülírta a profitmaximalizálás vagy a versenyképesség szempontjait. Az ukrajnai háború és a kibontakozó kelet-nyugati szétválás még távolabb vitt minket a globalizáció gazdasági koncepciójától. Ráadásul a háború okozta energiaválság csak megnehezíti az éghajlatváltozás kihívásával való megbirkózást és a fenntartható fejlődés megvalósítását.
Ennek nyomán az SZTE IKIKK IKT és Társadalmi Kihívások Kompetenciaközpont keretei között működő "Zöld és digitális átalakulás" kutatócsoport (tagjai: Dr. Kosztopulosz Andreász, Dr. Megyeri Eszter, Dr. Pelle Anita, Dr. Somosi Sarolta, Dr. Szanyi Miklós, Tabajdi Gabriella, Prof. Dr. Voszka Éva, kutatócsoport vezető: Prof. Dr. Farkas Beáta), a European Association of Comparative Economic Studies (EACES), valamint az SZTE GTK szervezésében április 14-15-én sikeresen megvalósult a "Decades of crises: from competitiveness to resilience – via the bumpy road of sustainability" című nemzetközi szakmai konferencia.
A konferencián hat fő témakör köré csoportosultak az előadások, melyek 15 szekcióban kerültek bemutatásra:
Személyesen 80 fő, míg online 40 fő csatlakozott a rendezvényhez. A konferencia külön szekciót biztosított a PhD-hallgatók számára, ahová 60 tanulmány érkezett be. Ez egy remek lehetőség volt a hallgatók számára, hogy bemutassák kutatásukat és visszajelzést kapjanak róla.
Három plenáris előadó is megtisztelte jelenlétével a rendezvényt. Michael Peneder a WIFO Austrian Institute of Economic Research igazgatóhelyettese, Ole Gunnar Austvik a politikai gazdaságtan és a kőolaj-gazdaságtan professzora az Inland Norway Egyetemen, emellett Kaderják Péter a Magyar Energia Hivatal elnöke és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen működő Zéró Karbon Központ vezetője tartott előadást.
A kiválasztott tanulmányokat szakértői értékelés után ISBN-számmal ellátott online kiadványban teszik közzé.