Konferencia_május

Tudományos konferenciát szervezett az SZTE GTK

Az SZTE Gazdaságtudományi Kara május 20-21. között konferenciát bonyolított le az online térben The European Union’s contention in the reshaping global economy címmel.

Az esemény első napján dr. Kovács Péter dékán úr köszöntötte megnyitó beszédében a résztvevőket. A plenáris előadásokra az előadók a két nap során Belgiumból, Németországból, Ausztriából és Japánból kapcsolódtak be. Az első napon két vezető európai think tank kutatója tartott előadást, Darvas Zsolt (Bruegel) az európai kohézióról és a koronavírus okozta válság utáni gazdasági helyreállítás eszközeiről, Richard Grieveson (WIIW: The Vienna Institute for International Economic Studies) a Nyugat-Balkán gazdasági helyzetéről és európai uniós integrációjáról tartott érdekfeszítő, informatív előadást. Yuan Zhija a tokiói Rissho Egyetem professzora a kínai innovációs felzárkózás sajátosságait mutatta be izgalmas előadásában.

A 72 szekcióelőadás sokszínű témái felölték többek között: Európai és nemzeti válaszok, Ipar 4.0 és kihívások a Visegrádi országokban, Új üzleti modellek, Gazdasági fejlődés és pénzügyi válaszok a Covid-19 járványhelyzet évében, Egészség, étkezés és jólét, Közlekedés, energia és környezet, Technológiai fejlesztési- és innovációs politika, Digitalizáció és foglalkoztatás, Változó üzleti környezet és pénzügyi válaszok, Makrogazdasági politikai válaszok és globális gazdasági kapcsolatok.

A magyar és külföldi doktori hallgatók önálló szekciókban vitatták meg a prezentációjukat. A hazai egyetemen tanuló doktori hallgatók Azerbajdzsántól Bangladesen át Mongóliáig számos országot képviselve gazdagították a konferencia nemzetköziségét.

Köszönjük szépen a színvonalas szervezést Farkas Beáta professzor asszonynak, Juhász Juditnak, Ambrus Bettinának és minden közreműködő munkatársunknak!

Pénzügyi jogi akadémia

Banki, pénzügyi tanfolyamok kedvezményes áron közgazdász hallgatók számára!