Ev fiatal oktatoja weblap 2

Az Év Fiatal Kutatója Elismerő Oklevelet kapott Dr. Kiss Gábor Dávid

2023. november 16.

A Szegedi Tudományegyetem minden év november 11-én ünnepli az Egyetem Napját, ahol a jelen kiválóságait díjazzák.

Ez a nap azért is fontos ünnep számunkra, hiszen 1872-ben ezen a napon kezdődött meg az oktatás az SZTE jogelődjének számító kolozsvári egyetemen, majd 1940-ben szintén november 11-én Szegeden tartotta tanévnyitóját az újonnan alapított intézmény. A jeles napon a Szegedi Tudományegyetem kitünteti a jelen olyan kiválóságait, akik hozzájárulnak az egyetem jövőjének sikeres építéséhez.

A díjátadó az ünnepi szenátusi ülés keretei közt zajlott le, amit a Dugonics téri főépületben rendeztek, és részt vettek rajta az SZTE vezetői és vendégei, a kitüntetettek, valamint az ő családtagjaik.

Az Év Fiatal Kutatója Elismerő Oklevelet is ezen az ünnepségen osztották, melyet olyan a Szegedi Tudományegyetemmel közalkalmazotti munkaviszonyban álló 40. életévüket be nem töltött egyetemi polgárok kaphatták, akiknek kiemelkedő műszaki alkotásai, tudományos eredményei, kimagasló publikációs tevékenysége, iskolateremtő munkássága, vagy a hazai és nemzetközi tudományos életben betöltött szerepe példaként állítható mások elé.

2023-ban az egyetem Az Év Fiatal Kutatója Elismerő Oklevelet adományozott Dr. Kiss Gábor Dávidnak, Karunk Pénzügyek és Nemzetközi Gazdasági Kapcsolatok Intézetében tevékenykedő egyetemi docensének.

Szívből gratulálunk Neki az elismeréshez!