Mesterszakos hallgatók a Leóni egyetemen

2023. március 23.

Márciusban 4 mesterszakos hallgató kapott lehetőséget, hogy az Erasmus+ vegyes intezív programján (Blended Intensive Program – BIP) részt vegyenek a leóni egyetemen, Spanyolországban.

A BIP Erasmus program egy virtuális és fizikai mobilitási időszak kombinációja, melynek célja, hogy a hallgatók rövidebb külföldi Erasmus programok keretén belül (1-4 hét) sajátítsanak el innovatív, játékos módon témaköröket. A program további célja a nemzetközi kapcsolatépítés, a nyelvtanulás és a hallgatók látókörének szélesítése.

A márciusi program (Let’s play for SDG 12!) a fenntarthatóságról szólt. A spanyolországi kiutazást egy online workshop és csapatmunka előzte meg, mely során a hallgatók elsajátították a fenntarthatósággal kapcsolatos alapokat. A program fizikai részében a diákok nemzetközi csapatokban (portugál, spanyol és román csapattagokkal) a design thinking vagyis tervezői gondolkodás keretrendszere segítségével alkottak meg egy társasjátékot, melynek a fenntartható fogyasztásra kellett, hogy edukálja a különböző korcsoportokat.

foto_2 foto_1 foto_3

A fenntartható fogyasztáson túl a hallgatók megismerkedhettek a spanyol kultúrával, gasztronómiával és mindennapokkal, valamint szoros nemzetközi barátságokat kötöttek. Ha kedvet kaptál a BIP programhoz, májusban Bukarestre látogathatnak el hallgatóink, érdeklődj róla a gyulai.zsofia@eco.u-szeged.hu email címen!