WUNDERBAR fesztivál 2023

Wunderbar Fesztivál - A német nyelv hete az SZTE Gazdaságtudományi Karon

2023. április 11.

„Német összeköt” – A munka világa, a mesterséges intelligencia és a német (szak)nyelv találkozása.

A Wunderbar Fesztivál 2023-ban második alkalommal kerül megrendezésre, melynek célja a német nyelv és a német nyelvű országok kultúrájának népszerűsítése. Karunk idén is több célcsoportot vár programokkal, amelyek megvalósításában a rendezvény mottóját (a „Német összeköt”) tartottuk szem előtt, ezért a programok megvalósításában részt vesznek a Somogyi Károly Városi és Megyei Könyvtár csapata és a kecskeméti Mercedes-Benz gyár munkatársai.

A jövő közgazdászai 18 órán keresztül tehetik próbára tudásukat, kitartásukat, fejleszthetik vállalkozói készségeiket a német (szak)nyelv segítségével. A 18 órás zártkörű rendezvény 90 percre kinyitja kapuit azok számára, akiket érdekel a kecskeméti Mercedes-Benz gyár munkatársai szemszögéből a munka világa. Mark-Tell Schneider, informatikai részlegvezető tart előadást Faluné Garay Mariannal, a gyár kommunikációs munkatársával, ezután Dr. Szegedi Ádám, anyagbeszerzési osztályvezető és Ágoston Patrik, a gyakornoki program koordinátora mesél arról, hogy miben fejlődtek, mit tanultak és tanulnak egymástól, milyen kihívásokra kell megoldásokat találniuk a napi munkájuk során, milyen készségeket érdemes fejleszteni.

Helyszín: SZTE GTK, 6721 Szeged, Kálvária sgt. 1., KO 410
Időpont: 2023. április 19. 13:00 – 14:30 A munka világa a Mercedes-Benz munkatársai szemszögéből

A középiskolásokat a mesterséges intelligencia kalauzolja el a német, az osztrák és a svájci cégek világába, ahol Mindenki tanul Mindenkitől. A Somogyi-könyvtár csapatával közösen állítjuk fel azt az „útvonalat”, amely segítségével a diákok megfejthetik az algoritmusok üzenetét.

Időpont: 2023. április 17-21. 14:00 – 15:00
A rendezvény több napon is megrendezésre kerül.

Az általános iskolásoknak a robotika mutatja meg a lehetőségek tárházát. A Somogyi-könyvtár csapatával itt is közösen állítjuk fel azt az „útvonalat”, amely segít abban, hogy egy jövőbe való utazáson vegyenek részt a diákok.

Időpont: 2023. április 17-21. 10:00 – 11:00
A rendezvény több napon is megrendezésre kerül.

Hétvégi program keretében a családok indulhatnak el egy „utazáson”, ahol meg lehet tanulni a mesék, a számok, a német nyelv, a sport, a zene segítségével az algoritmusokkal „beszél(get)ni”.

Időpont: 2023. április 22. 10:00 – 13:00

Az országos rendezvény további részletei: www.wunderbarfesztival.hu