Nagykövet program

GTK-s hallgatók a Pályaorientációs Nagykövet programban

2022. február 17.

Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) 2021/2022-es tanévben Pályaorientációs Nagykövet Programot indított.

A program célja, hogy a középiskolások megismerkedjenek a Tudományos Diákköri Konferenciával, és lehetőségük nyíljon meghallgatni az OTDK-n 1. helyezést elért hallgatók történetét, beszélgetni velük. A Pályaorientációs Nagykövet Programba 4 fiatalt kértek fel a 2021-ben megrendezett 35. OTDK (Országos Tudományos Diákköri Konferencia) 16 tudományterületi szekciójából, a tudományos kutatások népszerűsítésére.

Nagyon büszkék vagyunk rá, hogy a 4 nagykövet közül ketten az SZTE GTK hallgatói. Vizi Noémi (PhD hallgató) és Czégény László (MSc hallgató marketing szakon)
az elmúlt hónapokban készségfejlesztő tréningsorozaton vettek részt, amit az OTDT megbízásából a Konnekt Egyesület két vezetője, Stumpf Kata és Pap Henrik tartott meg.

A nagykövetek a tavaszi félév során középiskolákat látogatnak meg, ahol a pályaorientációs előadás részeként nem titkolt céljuk a tudományos igényű kutatások és ezzel együtt a TDK népszerűsítése a középiskolai tanulók között.