Kutatók éjszakája a Gazdaságtudományi Kar

Újra Kutatók Éjszakája a Gazdaságtudományi Karon – 2021

2021. szeptember 16.

Karunk idén is csatlakozik a közismert országos rendezvénysorozathoz, a Kutatók Éjszakájához, amelynek célja a kutatói életpálya és különböző tudományterületek népszerűsítése.

A Kar oktatói és hallgatói olyan tudományos eredményekbe engednek betekintést, amelyek minden korosztály számára érdeklődésre adhatnak számot. Hogyan modellezhetők a mindennapjaink a statisztika segítségével, milyen kihívásokkal néz szembe a turizmus vagy hogyan tudnak a résztvevők diktátorokhoz hasonlóan javakat újra elosztani egy képzeletbeli gazdaságban? És ez még nem minden...

Az Európai Unió Bizottsága több mint tíz évvel ezelőtt indította útjára a kezdeményezést, hogy Európa-szerte megismertesse a fiatalokkal a kutatói pályát, annak szépségeivel és nehézségeivel együtt. Habár a kutatás szó hallatán az embereknek elsősorban a természettudományok jutnak eszükbe, mégis jelentős azon kutatók száma, akik a társadalomtudományok, azon belül is a közgazdaságtan területén vizsgálnak jelenségeket.
Míg az előző évben – a vírushelyzet miatt – az érdeklődők online tudták megtekinteni a Kutatók Éjszakája programjait, addig az idei évben ismét személyesen tudjuk fogadni a látogatókat, így sokkal közvetlenebb és interaktívabb programokat tudunk a közönségnek bemutatni. A részletes programlista alább megtekinthető.

A programokon való részvétel ingyenes és regisztrációhoz NEM kötött, viszont a rendelkezésre álló teremkapacitások miatt érdemes időben érkezni! Amennyiben nagyobb csoporttal kívánnak a programokon részt venni (például középiskolás csoport), mindenképpen jelezzék a szervezők számára a huszar.sandor@eco.u-szeged.hu címen 2021. szeptember 23-ig.

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar részletes programja:

2021. szeptember 24. 18-21 óra
Helyszín: SZTE Gazdaságtudományi Kar (6720 Szeged, Kálvária sgt. 1.)

Dr. Baráth Lajos
Lehet-e hatékonyan gazdálkodni az egészségügyben egy világ járvány esetén?

Prof. Dr. Botos Katalin
Több pupu teve

Dr. Kazár Klára – Kuruczleki Éva
Statisztika a hétköznapokban - Hogyan modellezhetők mindennapi életünk egyes területei?

Dr. Pelle Anita - Kuruczleki Éva - Tabajdi Gabriella
Az Európai Unión belüli különbségek – adatok gyűjtése, elemzése, ábrázolása az Eurostat segítségével

Bundság Éva Szabina
Tényleg összetartanak a kerékpárosok? - A közösségérzet vizsgálata kerékpározók körében

Sikó Beáta
Hírlevél, amit Te is szeretni fogsz? A hírlevelek hatékonyságának mérése szemkamerás vizsgálattal

Huszár Sándor

Te hogyan vásárolsz… és mások? – Kutatói kvíz a fogyasztói magatartás szemüvegén keresztül

Lippai-Makra Edit
Fenntarthatóság & számvitel: A nem pénzügyi jelentések világa

Farkas Gergely
Diktátor a barátom?

Dr. Vida György
Szeged#... Hogyan vizsgáljuk és adjuk el a településünk a közösségi médiában?

Moderátor: Dr. Pusztai Bertalan
Hogyan tudja túlélni a turizmus a COVID-járványt? Kerekasztal beszélgetés régiós turisztikai vezetőkkel

Dr. Nagy Benedek - Dr. Sávai Marianna

A láthatatlan kéz - hogyan hozza létre a piac láthatatlan keze az egyensúlyt egy termék piacán

Sikó Beáta – Csáki Diána – Huszár Sándor

Valóban a márka számít? – Próbáld ki íztesztünket és értékeld az egyes chipsmárkákat

20:00-21:00; 21:00-22:00; 22:00-23:00
Dr. Majó-Petri Zoltán - Zöld mobilitás
Környezetbarát mobilitás: mennyibe kerül egy kilométer a villamoson, a trolin és a tramtrain-en?!!!
Helyszín (!!!): 6722 Szeged, Körtöltés utca, troli végállomás (Szegedi Közlekedési Társaság troli telep)