Könyvbemutató

Könyvbemutatót tartanak kollégáink

2021. szeptember 10.

Az Ünnepi Könyvhét rendezvénysorozat keretében szeptember 15-én 16:00-tól könyvbemutatót tartanak kollégáink az MTA SZAB Székházában. Az eseményen jelen lesz a társszerkesztő és az egyes fejezetek szerzői közül néhányan.

Az összesen 23 szerzős (Észtországtól Szlovéniáig) „The Political Economy of the Eurozone in Central and Eastern Europe – Why In, Why Out?” című, a Routledge Kiadó gondozásában megjelent kötet bemutatóján kiderül, hogy az egyik szerkesztő, az SZTE Gazdaságtudományi Kar egyetemi docense, Dr. Pelle Anita egy fejezetet önállóan, másik kettőt két szerkesztőtársával – Arató Krisztinával és Koller Boglárkával együtt írt meg.

A könyv másik érdekessége, hogy egy további fejezetet az SZTE Közgazdaságtani Doktori Iskola volt és jelenlegi doktorandusza – Tabajdi Gabriella és Végh Marcell Zoltán – jegyez.

A könyv horizontális tematikus fejezetekben és országtanulmányokban tekinti át Kelet-Közép-Európa és az euróövezet kapcsolatát 2004-től napjainkig.

A kötet ötlete abból a talányból született, hogy néhány kelet-közép-európai EU-tagállam sietett csatlakozni az eurózónához, míg mások tartós vonakodást mutatnak iránta. Ráadásul a valutaövezeti csatlakozáshoz való hozzáállás nem mutat korrelációt sem a gazdasági fejlettséggel, sem az EU-ban tagként eltöltött idő hosszával, de semmi más racionális okkal sem, mint például az EU reálgazdaságába való integráltság szintje vagy az EU-ba vetett bizalom a lakosság részéről. Tehát, első ránézésre a „miért bent, miért kint?” (ez a könyv alcíme – szerk.) kérdésre a válasz meglehetősen homályos.

Időpont: 2021. szeptember 15. 16:00

Helyszín: MTA SZAB Székház (Szeged, Somogyi u. 7.)

Sok szeretettel várják az érdeklődőket!"