Gyászhír

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara mély fájdalommal tudatja, hogy PROF. DR. NAGY LAJOS, professor emeritus, a Közgazdaságtudomány doktora, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának egykori dékánhelyettese, a Politikai Gazdaságtan, később Közgazdasági Tanszék tanszékvezetője, 2020. március 8-án, életének 94. évében eltávozott közülünk.

Professzor Úr 36 éven keresztül vezette a Politikai Gazdaságtan Tanszéket illetve a jogutód Közgazdasági Tanszéket, 25 évig volt a Magyar Közgazdasági Társaság Csongrád megyei Szervezetének elnöke, folyóiratok szerkesztőségének és tudományos társaságok vezetőségének aktív tagja, több kollégánk oktatói és kutatói pályájának elindítója és támogatója.

A Kar közössége mély fájdalommal fogadja halála hírét.

Nagy Lajos professzor urat a Szegedi Tudományegyetem saját halottjának tekinti.

NYUGODJÉK BÉKÉBEN!

Az SZTE GTK július 2-án rendezte volna meg a hagyománynak tekinthető diplomaosztó ünnepségét a József Attila Tanulmányi és Információs Központban. A járványhelyzet azonban gátat szabott a rendezvénynek és a végzett közgazdászok méltó módon történő elbúcsúztatásának egyaránt.