Az SZTE ÁJTK, GTK és Konfuciusz Intézet vezetői sikeres szakmai látogatást tettek Kínában

2019. november 25.

A China Law Society meghívására 2019. november 8-15. között Kínába utazott Dr. Görög Márta, az Állam- és Jogtudományi Kar dékánja, Dr. Kovács Péter, a Gazdaságtudományi kar dékánja, valamint Mohr Richárd, a Konfuciusz Intézet igazgatója.

A Guangzhou városban mintegy 150 nemzetközi és 400 kínai szakember részvételével rendezett, három napos, “Egy övezet egy út nemzetközi jogi fórumon” Dr. Görög Márta is előadást tartott. A főszervező China Law Society nemzetközi ügyekért felelős igazgatója különtalálkozón fogadta az SZTE delegációját, melynek révén először jött létre hivatalos kapcsolat a szervezet és Magyarország között. A delegáció Guangzhouban és azt követő három napon Pekingben közel 20 régi és új kínai egyetemi partnerével találkozott, amely találkozók során számos megegyezés született gazdasági, jogi, nemzetközi tanulmányok, magyar és kínai nyelvoktatás területén oktatási, tudományos együttműködés, hallgatói és oktatói cserekapcsolatok kialakításáról.