jose

Senator Honoris Causa díj José Luis Vázquez-Burguete részére

2015. július 13.

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi karának július 3-ai diplomaosztóján José Luis Vázquez-Burguete , a University of León professzora vehette át a Senator Honoris Causa kitüntetést.

Egyetemi diplomáját a Valladolidi Egyetem Közgazdaságtani és Üzleti Tudományok Karán szerezte 1992-ben, majd 1995-ben doktorált a Leóni Egyetem Menedzsment és Üzleti Közgazdaságtan Intézetében, üzleti tudományok témakörében. 2000 óta a Leóni Egyetem Menedzsment és Üzleti Tudományok Intézetének egyetemi tanára.

Számos tudományos testület tagja: úgymint az International Association on Public and Non Profit Marketing (IAPNM) alapító tagja és elnöke 2002 óta, a Spanish Association of Academic and Professional Marketing (AEMARK) alapító tagja, továbbá tagja az European Marketing Academy (EMAC), az American Marketing Association (AMA) szervezetének.

Főbb kutatási területei: stratégiai marketing, közszolgálati és non-profit marketing, belső marketing, új termékek fejlesztése, felelős vállalkozás és fenntartható fejlődés

José Luis Vázquez-Burguete tevékenységének eredményeként a Szegedi Tudományegyetem és annak Gazdaságtudományi Kara nemzetközi kutatási tevékenysége és partnerkapcsolat-hálója jelentősen kitágult, melyet több tucat, kooperációban született publikáció, konferencia, illetve workshop megvalósulása jelez.

José Luis Vázquez-Burguete munkásságának és a Szegedi Tudományegyetem iránti elkötelezettségének elismeréseként Senator Honoris Causa kitüntető címben részesült.