4.nap-ecocamp

Ecocamp 4. nap: Miért jó adózni?

2015. július 16.

A kalandos és fárasztó szerdai nap után a csütörtök első előadását a NAV Dél-alföldi Regionális Adó Főigazgatóság munkatársai tartották adózási ismeretekről.

A diákok megismerkedhettek az adórendszer alapjaival, alapfogalmaival, emellett csoportos feladatok során fel kellett állítaniuk egy „kommunikációs stratégiát”, amelynek a célja, hogy elmagyarázzák az embereknek, hogy az adózás jó. A kreatív feladat során olyan plakátot és logót kellett tervezniük, amely az adózás fontosságát hangsúlyozza, és megpróbálja az állampolgárok adózás iránti attitűdjét pozitívabbá változtatni. Az adózási ismeretek és feladatok után a Nemzeti Adó- és Vámhivatal és a tevékenysége került a középpontba, ahol a vámhatóság szakemberei bemutatták munkájukat.

Galéria:

EcoCamp4_csütörtök

A délutáni program fókuszában a nyomozói munka állt, és annak egy izgalmas, gazdasági szakemberek által végzett feladata: a pénzügyi nyomozás. Az előadás során a diákok bepillanthattak a pénzügyi nyomozói munka összetettségébe, és megtudhatták hogy ehhez a munkához milyen komplex tudás kell, amely gazdasági, jogi ismereteket és kreativitást egyaránt igényel. Az előadás egyik fontos üzenete, hogy a Büntető törvénykönyv a gazdasági bűncselekményeket általában nagyon szigorúan bünteti, sok esetben szigorúbban, mint az ember ellenes bűncselekményeket.

A délután és az este további részében a szórakoztató programoké volt a főszerep, a Móra Ferenc Szakkollégium rövid bemutatkozása után sportvetélkedők és bográcsozás során kapcsolódhattak ki a diákok.