Miért legyek szegedi közgazdász? Nyílt nap a GTK-n

2015. december 11.

2015. december 7-én újra középiskolásokkal telt meg a Gazdaságtudományi Kar Kálvária sugárúti épülete. Közel háromszázan érkeztek a kari nyílt napra, hogy megtudják, miért érdemes szegedi közgazdászhallgatónak jelentkezni.

A pályaválasztás előtt állókat a kar dékánja, Dr. Vilmányi Márton köszöntötte. A programok kezdetén rövid bemutató előadások szóltak a kari külföldi kapcsolatokról, a külföldi tanulmányi lehetőségekről. A leendő közgazdászok megtudhatták, hogy hatvannál több európai egyetemen fogadják őket tárt karokkal akár két szemeszterre is, - ráadásul uniós ösztöndíj támogatással. Ami az ösztöndíjakat illeti, a nyílt nap vendégei informálódhattak az SZTE GTK „szabadalmáról”, a kari ösztöndíj rendszerről, ami 50 vagy 100%-os támogatást jelent a tanulmányok alatt. Aki pedig a diákhitel felvételén gondolkodik, a Diákhitel Központ Zrt munkatársa segítségével első kézből tájékozódhatott.

Mindenki tudja, hogy az egyetemi tanulmányok nem csak tanulásból és kötelezettségekből állnak: a kari hallgatói életről és a Mosoly projektről külön bemutatók szóltak.

Aki azért érkezett a GTK-ra, hogy eldöntse, melyik szakra jelentkezzen, a BA képzések alapos bemutatása után biztosan kiválasztotta a kedvencét. Emellett megismerkedhetett az egyetemi nyelvoktatással, a GTK Karrier Iroda szolgáltatásaival, választhatott kollégiumot és hallgatói klubot. Ráadásul egy online személyiségteszt segítségével felmérhette a vállalkozói kompetenciáját, és az „Én is GTK-s leszek” vetélkedőn megnyerhette a kari plüssmacik egyikét.

Aki velünk tartott a GTK nyílt napján, mostanra már tudja, miért legyen szegedi közgazdász: mert az ország legvidámabb karán szerezhet olyan tudást, ami remek ajánlólevél a világ bármely táján. Köszönjük mindenkinek a lelkes részvételt! Találkozunk szeptemberben!

A nyílt napon készült képek megtekinthetőek az SZTE GTK hivatalos FB oldalán: