ulysses weboldal

A regisztráció megnyílt! - Vegyél részt az ULYSSES diákoknak szóló versenyén!

2024. február 21.

Megkezdődött a kifejezetten családi vállalkozásokra összpontosító első európai digitális esettanulmány diákverseny újabb nevezési időszaka.

Az Ulysses Verseny résztvevői nemzetközi diákcsapatokban dolgoznak majd magyar, osztrák és olasz családi vállalkozások valós problémáin.

Várjuk valamennyi diák jelentkezését az Ulysses Versenyre legkésőbb 2024. március 27-ig online!

A versenyt egy nemzetközi konzorcium szervezi, amelyet az EU Erasmus+ programja finanszíroz. A projekt vezetője a Szegedi Tudományegyetem (Magyarország), de partnerei közé tartozik a Management Center Innsbruck (Ausztria), a Bécsi Egyetem (Ausztria), a Univations GmbH (Németország), a Bozen-Bolzanói Szabadegyetem (Olaszország) és az Agentur fundus GmbH (Ausztria) marketingügynökség.

Annak érdekében, hogy a lehető leghitelesebb megoldások szülessenek a versenyen, az Ulysses Verseny csapatai szoros együttműködésben dolgoznak majd az esettanulmányok alapját biztosító családi vállalkozásokkal. A családi vállalkozások mélyinterjúk során engedtek betekintést megoldandó problémáikba az Ulysses projektparterei számára. Az interjúk alapján készült esettanulmányok megoldásain pedig a verseny keretei között dolgoznak majd a hallgatói csapatok.

Az érdeklődő felsőoktatási intézmények tanárait arra kérjük, hogy bátorítsák hallgatóikat a jelentkezésre, a verseny feladatain felül összegyűjtött esettanulmányokat pedig, akár tananyagukba beépítve, használják fel szabadon.

A hallgatók online regisztrálhatnak a versenyre – egyénileg, párban, vagy négy fős csapatokban -, a regisztrációs szakasz befejezése után pedig az Ulysses munkatársai kialakítják a 4-fős nemzetközi hallgatói csapatokat. Az első forduló után a kilenc legjobb csapat versenyez a második fordulóban, akik a döntőben szakértői zsűri előtt mutathatják be eredményeit online.

Fontos dátumok:
2024 március 27-ig: REGISZTRÁCIÓ

A hallgatók regisztrálnak (egyedül vagy párban)

2024. április 8: ONLINE VERSENYMEGNYITÓ

A hallgatói csapatok megkapják a versenyfeladatot, a családi vállalkozások esettanulmányait

2024 április 8-22: ELSŐ FORDULÓ

A hallgatói csapatok az esettanulmány megoldásán dolgoznak

2024 május 6 - 20: MÁSODIK FORDULÓ

A legjobb 9 csapat vesz részt a második fordulóban és egy új esettanulmány megoldásán dolgoznak.

2024 június 5: DÖNTŐ

A 9 legjobb csapat szakmai zsűri, valamint a családi vállalkozások képviselői előtt prezentálja megoldási javaslatait.

Az Ulysses Verseny remek lehetőséget kínál a hallgatóknak arra, hogy a tanulmányaik során megszerzett elméleti ismereteiket a gyakorlatban is alkalmazzák. Fejleszthetik vállalkozói gondolkodásmódjukat, új ötletekkel és innovációkkal rukkolhatnak elő, melyeket a családi vállalkozásokkal karöltve valós megoldásokká alakíthatnak.

Kérdés esetén ne habozzon kapcsolatba lépni velünk. Érdeklődését előre is köszönjük! Ahhoz, hogy naprakész maradjon a legfrissebb hírekkel kapcsolatban, kövesse a verseny közösségi oldalait, és iratkozzon fel az Ulysses hírlevelekre a projekt weboldalán.

Kapcsolattartó: Dr. Kéri Anita; keri.anita@eco.u-szeged.hu