GTK 2015. Április

2015. május 04.

Klaniczay Gábor, a Közép-európai Egyetem (CEU) professzora, a Collegium Budapest volt rektora előadásában említette, hogy az 1992-ben megalakult Collegium Budapest szervezésében Kornai János a kezdetektől intenzíven részt vett, permanent fellow, majd permanent fellow emeritus minőségben a Collegium Budapest 19 éves fennállása alatt annak egyik fő támasza, működtetője volt.

2015. április 28.

Április 22-én szerdán az SZTE GTK ösztöndíjas hallgatói együtt szórakoztak a GTK Tehetség Esten

2015. április 28.

A Simonyi BEDC II. Évfordulójának keretében került sor a II. Simonyi International Video Pitch eredményhirdetésére

2015. április 27.

Április 2-án a Kornai-kurzuson Vidovics-Dancs Ágnes és Száz János tartottak közös előadást.

2015. április 23.

Az MKT SzIB eheti előadásán „Szeged legtrendibb pizzériájával”, a Pizzamonkeyval (illetve két ötletgazdájával) találkozhattak az érdeklődök. „Az online pizzaháború” fantázianevet viselő előadás központi témája az internetes marketing „hadviselés”, illetve az ebben rejlő lehetőségeket egyre többen felismerő riválisok közti versengés volt.

2015. április 23.

A Szegedi Tudományegyetem felvételt hirdet a 2015-2016-os tanévre doktori (Ph.D.) tudományos fokozat megszerzésére felkészítő 3 éves posztgraduális képzésre.

2015. április 23.

Halácsy Gábor, a Citi Befektetési Bank munkatársa tartott előadást április 21-én a kar aulájában. A programon egy jóízű pizza mellett számos érdekes és hasznos dolgot tudhattunk meg a Citiről, a befektetői banki világról, valamint a cég gyakornoki lehetőségeiről.

2015. április 22.
2015. április 21.

Derecskei Anita „Szervezeti kreativitás- A szervezeti kreativitás és az azt befolyásoló tényezők a magyar vállalatok körében” című doktori értekezés vitájára április 3-án került sor a kar Dísztermében.

2015. április 21.

A Marketing Klub csapata idén is megszervezte a „legendás” marketinges kirándulást, és ez alakalommal a Szigetet és a Central Médiacsoportot látogatta meg. A szakmai programok színvonala kiemelkedő volt, és mint minden évben a kirándulás hangulata is egyedülálló élményt nyújtott a résztvevők számára.

2015. április 16.

A programsorozat célja, hogy a vállalkozó szellemű fitalok betekintést nyerhessenek a startupok működésének világába, továbbá éles környezetben mutathassák be ötleteiket, üzleti terveiket.

2015. április 15.

Március 26-án Kende Péter szociológus tartott előadást „Széljegyzetek Kornai János önéletrajzához” címmel a Kornai kurzus keretein belül.

2015. április 13.

Az SZTE GTK-s csapat 20 dolgozatából 15-öt díjaztak a XXXII. OTDK Közgazdaságtudományi Szekciójának ülésén, ahol a szegedi delegáció nemcsak a szakmai felkészültségét, hanem összetartását is megmutatta.

2015. április 08.

A Szegedi Tudományegyetem tehetséggondozó szervezete nagyvállalatokkal és egyetemi egységekkel együttműködve 2015-ben is meghirdeti ösztöndíjait. A Tisza-parti universitas hallgatóit támogató ösztöndíjakra 2015. április 30-án 12 óráig várják a pályázatokat.

2015. április 07.
Schuszter Tamás, mesterszakos hallgatónk elnyerte a legrangosabb hallgatói elismerésnek számító Sófi ösztöndíjat, Mátyus Ákus szintén mesterszakos hallgatónk pedig különdíjban részesült.
2015. április 01.

A XX. SZTE Tavaszi Állásbörze megnyitóján 10. alkalommal adták át ma az Alma Mater Díjat, amelyet az értékelési szempontok alapján idén a Mol Group nyert el.

2015. április 01.

Április 29-én Közgazdász-Jogász Sportnapnak (az ÁSZ Napnak) idén is a Hattyas sori sportközpont ad otthont.

Az SZTE GTK július 2-án rendezte volna meg a hagyománynak tekinthető diplomaosztó ünnepségét a József Attila Tanulmányi és Információs Központban. A járványhelyzet azonban gátat szabott a rendezvénynek és a végzett közgazdászok méltó módon történő elbúcsúztatásának egyaránt.