OTDK_csoportkep

OTDK: csak a GTK!

2015. április 13.

Az SZTE GTK-s csapat 20 dolgozatából 15-öt díjaztak a XXXII. OTDK Közgazdaságtudományi Szekciójának ülésén, ahol a szegedi delegáció nemcsak a szakmai felkészültségét, hanem összetartását is megmutatta.

Április 9 és 11 között a Budapesti Gazdasági Főiskola adott otthont a XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Közgazdaságtudományi Szekciójának. A konferencián 24 GTK-s hallgató 20 dolgozattal vett rész, és mérte össze a képességeit más egyetemek hallgatóival. A konferenciára 538 dolgozatot neveztek, és ebből 442 dolgozatot mutattak be a versenyzők.

A megmérettetésen részt vevő Intézmények sorrendje a díjak száma alapján:

1. BCE-GTK
  2. BME-GTK
  3. SZTE-GTK
  4. BCE-KTK
  5. PTE-KTK

Az SZTE lett a legeredményesebb vidéki egyetem az egyetemek, főiskolák rangsorában a díjazások száma alapján, 7 első, 3 második, 3 harmadik és két különdíjjal. Érdemes megnézni a leadott dolgozatok száma és az elnyert díjak közötti kapcsolatot is, hiszen 20 dolgozatból 15 díjazott lett, és ez egyedülálló teljesítménynek számít az intézmények között.

Minden kutatásra, dolgozatra büszkék lehetünk, hiszen sok esetben nagyon kis dolgok döntöttek a díjazottak között. Minden szerző méltóképpen képviselte a kart, és a rendezvényen nemcsak „a szegediek” szakmai tudását emelték ki, hanem a jó közösséget és az összetartást is.

1. helyezett

1. Honti Tamás – Kerekes Gréta: A fiatalok választói attitűdjét befolyásoló tényezők vizsgálata a politikai marketing szemszögéből (Témavezető: Dr. Prónay Szabolcs)
  2. Juhász Judit: Szegénységkezelési szempontok helyi érvényesülése a képességszemlélet tükrében: A hátrányos helyzetűek részére tervezett szegedi lakópark esete (Témavezető: Dr. Málovics György)
  3. Kéri Anita: A magyar felsőoktatásban tanuló külföldi hallgatók motivációjának vizsgálata (Témavezető: Dr. Hetesi Erzsébet)
  4. Kovács Eszter: A fiatalok pénzügyi kultúrája: Pénzügyi tudatosság vagy pénzügyi tudatlanság? (Témavezető: Dr. Kosztopulosz Andreász)
  5. Medovarszky Ivett: Környezeti vezetői számvitel alkalmazhatóságának kérdései a szarvasmarha tenyésztés területén, kiemelten az önköltségszámításban (Témavezető: Dr. Ván Hajnalka)
  6. Repisky Máté: Vállalkozói személyiségjegyek és a vállalkozók megítélése három csoport szemszögéből (Témavezető: Farkas Gergely)
  7. Schuszter Tamás: Hogyan reagálnak a sejtek a szervezetet érő sokkokra? Az európai devizapiacok kollektív viselkedési diagnosztikája (Témavezető: Dr. Kiss Gábor Dávid)

2. helyezett

1. Fiedler Szandra: Inkubációs lehetőségek Szegeden (Témavezető: Dr. Imreh Szabolcs)
  2. Méreiné Berki Boglárka: Az önellátó gazdálkodás korlátainak multidiszciplináris elemzése a rurális mélyszegénység esetében (Témavezető: Dr. Málovics György)
  3. Rádóczi Zsolt – Gombos Nándor: Energiaipar: a jég hátán is megél? A szektor kereskedelmi engedélyes vállalkozásainak beszámolóelemzése az elmúlt évek tükrében (Témavezető: Dr. Ván Hajnalka)

3. helyezett

1. Juhász Sándor: Tudáshálózat elemzés és klaszterfejlesztés (Témavezető: Prof. Dr. Lengyel Imre)
  2. Molnár Gabriella – Zuti Bence: Egyetemek gazdaságfejlesztési hatásainak mérése (Témavezető: Dr. Lukovics Miklós, Dr. Kotosz Balázs)
  3. Vincze Dalma: Z generáció és a mobiltelefon (Témavezető: Dr. Hetesi Erzsébet)

Különdíj

1. Polyák Orsolya: A vállalatfinanszírozás XXI. századi forradalma: a tömegfinanszírozás (Témavezető: Dr. Kosztopulosz Andreász)
  2. Laczi Renáta: A versenyképesség humán aspektusai az Európai Unióban (Témavezető: Dr. Pelle Anita)

A GTK-s csapat többi tagja:

Gyurkovics János: Egyetemek és tudományos parkok szerepe a helyi gazdaságfejlesztésben: Szeged lehetőségei (Témavezető: Prof. Dr. Lengyel Imre)

Kókai Péter – Máté Andor: Történeti párhuzamok válságra hangolva: magyar bankrendszer és külföldi tőkeáramlás (Témavezető: Dr. Kovács György)

Kónya Viktor József: Állandók és változók: Üzleti modellek összehasonlító elemzése az interaktív szórakoztató iparban (Témavezető: Dr. Megyeri Eszter)

Pető Dalma: A fiatalok borválasztási szokásainak elemzése (Témavezető: Dr. Prónay Szabolcs)

Pontet Julianna: Mindent vagy semmit? Költségevetés-támogatás a törékeny országokban (Témavezető: Udvari Beáta)

Gratulálunk minden hallgatónak és minden felkészítő tanárnak! Külön köszönjük Udvari Beának, a TDK helyi szervezőjének és Kovács Péternek a tehetséggondozásra fordított munkáját!