GTK 2023. Október

2023. október 25.

2023.10.19-én "Az önvezetőjárművek ökoszisztémája: járművek, emberek és környezet" címmel tartottak konferenciát a Gazdaságtudományi Kar szervezésében.

2023. október 25.

Van olyan férfi és női oktató, akinek imádtál az órájára járni, mindig felkészült és segítőkész volt?

2023. október 25.

Örömmel adjuk hírül, hogy Isaiah Maket, Szakálné Kanó Izabella és Vas Zsófia ’Urban Agglomeration and Income Inequality: Is Kuznets Hypothesis Valid for Sub Saharan Africa?’ című cikke megjelent a Social Indicators Research (springer.com) nívós nemzetközi folyóiratban. Ez a folyóirat a Scimago-ban Social Sciences tudományterületen Q1-es, H-indexe 126.

2023. október 19.

Október 20-a a Statisztika Európai Napja. 2010 volt az első alkalom mikor a világ megünnepelte a Statisztika Világnapját.

2023. október 17.

Te is bizonytalan vagy, hogy a mesterképzést nappali vagy levelező képzési formában csináld? Megkérdeztünk egy levelező képzésen végzett hallgatót és egy nappali képzésen tanuló hallgatót, hogy segítsen Téged a döntésben.

2023. október 17.

Ismerjétek meg legújabb ismeretterjesztő sorozatunkat, mely segítségével betekintést nyerhettek abba, hogy milyen is Karunkon mesterképzésre járni, valamint azt is megtudhatjátok milyen messzire el lehet ezzel a képesítéssel jutni.

2023. október 17.

Elvégeztél egy alapszakot és szeretnéd elmélyíteni tudásod valamely gazdasági területen? Felmerült benned a kérdés, hogy mit nyújt egy mesterképzés?

2023. október 12.

Ismét kiválósági ösztöndíj pályázatot hirdet a Magyar Nemzeti Bank.

2023. október 12.

A „Bevezetés a fenntartható zöld pénzügyekbe” nevű közös tantárgy a 2021-ben aláírt MNB-SZTE stratégiai együttműködés kezdetétől fogva kiemelt hallgatói érdeklődés mellett kerül meghirdetésre.

2023. október 06.

2023. október 05-én egy háromoldalú együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá ünnepélyes keretek között a Csongrád-Csanádi Kereskedelmi és Iparkamara, a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara, és a Szegedi SZC Kőrösy József Közgazdasági Technikuma. A megállapodás tárgya a fiatalok vállalkozói attitűdjének kialakítása, illetve fejlesztése.

2023. október 05.
A reklámipar már évtizedek óta „előszeretettel” használ olyan marketingkommunikációs anyagokat, amelyekben elsősorban hölgyeket jelenítenek meg tárgyiasító helyzetben.
2023. október 03.

Karunk idén ismét csatlakozott a Kutatók Éjszakája országos rendezvénysorozathoz, amely során szeptember 29-én a gazdasági témájú kutatásokba és üzleti lehetőségekbe nyerhettek betekintést az érdeklődők. Úgy tűnik, hogy a Kar munkatársai kifejezetten érdekes témákat dolgoztak fel, hiszen egyes programok teltházzal futottak.