Prezilimpia Junior donto weboldal 2023

Prezilimpia Junior - prezentációs verseny középiskolásoknak

2023. november 21.

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara, együttműködve az SZTE Junior Akadémiával és a szegedi Ezabeszéd Toastmasters Retorika Klubbal immár harmadszor rendezi meg a PREZILIMPIA JUNIOR prezentációs versenyt.

Középiskolás hallgató vagy, és érdekel a prezentálás? Kíváncsi vagy milyen is nagy közönség előtt előadást tartani? Akkor a Prezilimpia Junior a neked való választás!

Immár hagyományosan, a versenysorozat célja, hogy a résztvevők hozzáértő mentorok segítségével támogatást és segítséget kapva készüljenek egy előadásra. Az egyetemi hallgatók részére kiírt „Prezilimpia” verseny mintájára meghirdetésre került „Prezilimpia Junior” a középiskolás diákok számára is biztosítja a megmérettetés lehetőségét.

A versenyre 2023-ban először nem meghívásos, azaz minden hazai és határon túli magyar tanítási nyelvű középiskola diákjai jelentkezhetnek.

A versenyen indulhat minden középiskolában tanuló diák 9.-től 12. évfolyamig. A zsűri a 9.-10. és a 11.-12. évfolyamos tanulók prezentációit külön, két korcsoportban értékeli.

Jelentkezni a középiskolák által meghatározott módon ott, az intézményben lehet. Keressétek bátran a plakátokat az iskolátokban vagy írjatok iskolátok nevével a prezilimpia@eco.u-szeged.hu címre!

Az iskolai fordulóban lehet jogosultságot szerezni a szegedi döntőben való indulásra. A döntőben szereplő versenyzők a felvételi tájékoztatóban szereplő módon intézményi felvételi pontokat kapnak.

A szegedi döntő 2023. december 6-án lesz, a Szent-Györgyi Albert Agórában (Kálvária sgt. 23.). Erre várjuk majd az iskolai versenyekről a döntőbe jutott tanulókat és kísérő pedagógusokat.

A prezentációkat az alábbi feltételekkel lehet bemutatni:

Téma: „Az egyetem, amire majd járni szeretnék…”

Konkrét tartalom: szabadon választott

Nyelv: magyar vagy angol

Diasor: MS Power Point vagy Prezi szoftverrel, de lehet diasor nélkül is

Időtartam: minimum 6, maximum 8 perc

További információkat itt olvashattok.