36. OTDK-n vettek részt hallgatóink

Hallgatóink 16 dolgozattal képviseltették magukat a 36. OTDK Közgazdaságtudományi szekciójában

2023. május 02.

Az SZTE GTK hallgatói 16 dolgozattal képviseltették magukat a 36. Országos Tudományos Diákköri Konferencián, amely idén először határon túl volt megrendezve Komárom városában. A Közgazdaságtudományi szekcióból 9 bezsebelt díjjal tértek haza hallgatóink.

A kétévente megrendezett Országos Tudományos Diákköri Konferenciának (OTDK) a komáromi Selye János Egyetem adott otthont. A három napos rendezvény során 72 tagozatban 612 beadott pályamunka versenyzett, melyek között mind a marketing, a menedzsment, a pénzügy és a turizmus alterületei megjelentek. A szervezők, a szekciók között tudományos előadásokkal várták a résztvevőket, például ChatGPT hatásairól a vezetési tanácsadó munkájában vagy a jógáról professzori szemmel.

Az előadások között számos fakultatív programon vehettek részt az érdeklődők, mint erődlátogatás, színház, Selye János stressz kiállítása, kisvonatos városnézés vagy az épület mellett levő óriássakk és óriás dartssal játszhattak a kikapcsolódni vágyok. Péntek este a gálavacsorán Vadkerti Imre sztárfellépő emelte a hangulatot, a „FELVIDÉKI LAKODALMAS“ – A naszvadi Csemadok előadását követően.

A tehetséggondozás évek óta magas színvonalon zajlik a karon, melyet jól bizonyítanak az OTDK szereplések sikeressége.

"Ez volt az első OTDK-m és valóban olyan nagy élmény, mint ahogy mesélték. Nagyon jó érzés volt képviselni egyetemünket a több, mint 600 dolgozat között. Amikor nem a prezentációnk miatt izgultunk, akkor számos fakultatív programon tudtunk részt venni. A kedvencünk a kisvonatos városnézés volt, ahol Észak- és Dél-Komáromot is megmutatták nekünk. Mindenkit csak bátorítani tudok, hogy adja be kutatását, hiszen egészen különleges élmény a saját tudományos dolgozatod megmérettetni a legjobbak között." – mesélte az egyik díjazott.

OTDK 2 OTDK 3

OTDK 1

Szívből gratulálunk a díjazottaknak, minden versenyzőnek és köszönjük a témavezetők felkészítő munkáját!

Az OTDK-n részt vett hallgatók és témavezetőik:

I. díjat nyert hallgatóink és témavezetőik:
• Dér Dorottya - Huszár Sándor
• Nagy Barbara – Dr. Lukovics Miklós, Dr. Prónay Szabolcs
• Sikó Beáta - Huszár Sándor

II. díjat nyert hallgatóink és témavezetőik:
• Berki Bianka – Dr. Kéri Anita
• Imre Nikolett – Dr. Lukovics Miklós

Különdíjat nyert hallgatóink és témavezetőik:
• Dancz Ákos – Dr. Bajmócy Zoltán
• Somos Péter – Dr. Lukovics Miklós
• Oswald Kyra – Dr. Vida György
• Szabadkai Liza - Gyulai Zsófia

Az OTDK-n sikeresen bemutatott dolgozatok szerzői és témavezetőik:
• Bagi Sándor – Dr. Lukovics Miklós
• Berczi Eszter – Dr. Vas Zsófia
• Őze Noémi Abigél – Dr. Révész Balázs
• Pusztai Adrienn – Dr. Kéri Anita
• Süli Martin – Dr. Lukovics Miklós
• Szalánczy Eszter – Dr. Révész Balázs
• Vas Bianka – Dr. Kéri Anita

Az OTDK zsűrijének munkájában részt vevő kollégáink: Dr. Kéri Anita, Dr. Kürtösi Zsófia, Dr. Lukovics Miklós, Dr. Málovics György, Dr. Méreiné Berki Boglárka, Dr. Prónay Szabolcs, Dr. Vida György, a szegedi delegációt Sávai Marianna segítette.