Kutatók Éjszakája 2022

Kutatók Éjszakája a Gazdaságtudományi Karon - 2022

2022. szeptember 19.

Karunk idén is csatlakozik a minden évben megrendezett országos rendezvénysorozathoz, a Kutatók Éjszakájához, amelynek célja a kutatói életpálya és különböző tudományterületek népszerűsítése.

A Kar oktatói és hallgatói olyan tudományos eredményekbe engednek betekintést, amelyek minden korosztály számára érdeklődésre adhatnak számot. Hogyan modellezhetők a mindennapjaink a statisztika segítségével, milyen tudományos eredmények alapján készülnek a közlekedési menetrendek, milyen üzleti lehetőségekkel szolgálhat az okoseszközökkel történő hangalapú interakció? És ez még nem minden...

Az Európai Unió Bizottsága több mint tíz évvel ezelőtt indította útjára a kezdeményezést, hogy Európa-szerte megismertesse a fiatalokkal a kutatói pályát, annak szépségeivel és nehézségeivel együtt. Habár a kutatás szó hallatán az embereknek elsősorban a természettudományok jutnak eszükbe, mégis jelentős azon kutatók száma, akik a társadalomtudományok, azon belül is a közgazdaságtan területén vizsgálnak jelenségeket.

Az idei évben több, mint tíz programmal várjuk a közgazdaságtan, üzleti élet és turizmus iránt érdeklődőket Karunkon, amelyek szeptember 30-án (péntek) 18 órától tekinthetőek meg. A programokon való részvétel ingyenes és regisztrációhoz NEM kötött, viszont a rendelkezésre álló teremkapacitások miatt érdemes időben érkezni!

Amennyiben nagyobb csoporttal kívánnak a programokon részt venni (például középiskolás csoport), mindenképp jelezzék a szervezők számára a huszar.sandor@eco.u-szeged.hu címen vagy a +36303289694-es telefonszámon 2022. szeptember 28-ig. Így a szervezők is fel tudnak készülni a nagyobb csoportok fogadására.

Várjuk szeretettel az érdeklődőket, kérjük tekintse meg a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar részletes programját:

Időpont: 2022. szeptember 30. 18-21 óra
Helyszín: SZTE Gazdaságtudományi Kar (6720 Szeged, Kálvária sgt. 1.)
Tereminformáció: a programok pontos terembeosztásáról a helyszínen található információ

18:00-19:00 IDŐSÁV

18:00-19:00 Dr. Baráth Lajos: Az egészséggazdaságtani kutatások jelentősége az egészségügy mai problémáinak megoldásában
18:00-19:00 Dr. Vida György: Turizmus és város a közösségi média tükrében: Szeged regionális turizmusának sajátosságai
18:00-19:00 Bundság Éva Szabina: Te hova sorolnád magad? – Speciális csoportok a kerékpározók körében
18:00-19:00 Kuruczleki Éva: Statisztika a hétköznapokban - Hogyan modellezhetők mindennapi életünk egyes területei?

18:00-19:00 Gyulai Zsófia – Lipták Lilla: Biztosan a te döntésed? A marketingpszichológia hatása a vásárlási döntéseinkre.

19:00-20:00 IDŐSÁV

19:00-20:00 Prof. Dr. Botos Katalin: Gazdaságpolitika – adatok tükrében
19:00-20:00 Dr. Révész Balázs – Dr. Garamhegyi Ábel: Hey Siri! Alexa! Esetleg Vanda! Milyen üzleti lehetőségeket rejt a hang alapú interakció?
19:00-20:00 Dr. Gyémánt Richárd – Dr. Kovács Péter: A detroiti FORD-ulat, avagy a gazdasági és demográfiai problémák kumulálódása az Egyesült Államok egyik legnagyobb városában
19:00-20:00 Dr. Pelle Anita - Kuruczleki Éva - Tabajdi Gabriella: Az Európai Unión belüli különbségek – adatok gyűjtése, elemzése, ábrázolása az Eurostat segítségével
19:00-20:00 Sikó Beáta: Hírlevél, amit Te is szeretni fogsz? A hírlevelek hatékonyságának mérése szemkamerás vizsgálattal

20:00-21:00 IDŐSÁV