Az SZTE GTK oktatói mesélnek_videó

Wunderbar Fesztivál – A német nyelv hete a GTK-n

2022. március 28.

A Wunderbar fesztivál egy többéves kampány, a Deutsch Karriere Erfolg - Német Karrier Siker csúcspontja.

Az eseménysorozatot a német nyelvterület országának – Németországnak, Ausztriának és Svájcnak – nagykövetségei indították azzal a céllal, hogy a német nyelvtanulást és a német kultúrát népszerűsítsék. A rendezvényhez csatlakozott az SZTE GTK is, amelynek köszönhetően több programmal várjuk a német nyelv iránt érdeklődőket.

A fesztivál alkalmából készítettünk egy videót is Karunk oktatóival (Dr. Pelle Anita, Dr. Garamhegyi Ábel, Prof. Dr. Farkas Beáta, Lipták Lilla, Dr. Nagy Benedek és Kálmán Melitta), akik megosztják saját történetüket a német nyelv tekintetében.

Az interjúk során választ kapunk többek között arra, hogy oktatóink:
Mikor találkoztak a német nyelvvel?

Mikor kezdték el tanulni?
Miért tanulták/maradtak kapcsolatban a német nyelvvel?
Jelenleg milyen helyzetekben segíti őket?
Milyennek találják a német nyelvet?

Érdemes belenézni, hiszen a szereplők olyan izgalmas dolgokat osztanak meg, amiről korábban nem hallhattunk.