Wunderbar fesztivál

Wunderbar Fesztivál - A német nyelv hete

2022. március 01.

A Német.Siker.Karrier. Kampány keretében kerül megrendezésre a Wunderbar Fesztivál 2022. március 28. – április 2. között.

A német, az osztrák és a svájci nagykövetség, számos német nyelvű intézmény, kulturális és gazdasági kezdeményezés célja az, hogy Magyarországon még több embert motiváljanak a német nyelv elsajátítására és tanulására. A Wunderbar Fesztiválon számos programmal várja az érdeklődőket az SZTE GTK is.

Program címe: A szavak ereje – 60 perc alatt a német nyelv körül

Mi a közös Albert Einstein, Ferry Porsche, Emil Theodor Kocher, Roger Federer, Paracelsus, Rolf Martin Zinkernagel és Henri Dunant között? Ha érdekel, hogyan értették vagy érthetik meg egymást ezek az embere, mi is van a kulisszák mögött, akkor ez a 60 perc Neked szól. A program keretében szeretnénk a középiskolásokat egy 60 percig tartó közös „játékra” invitálni, ahol együtt keressük a közös pontokat.

Időpont: 2022. április 1. 13:00
Helyszín: Szent-Györgyi Albert Agóra, 6722 Szeged, Kálvária sugárút

Program címe: Kirándulás a Titkos Betűk Erdejébe

Képzelj el egy erdőt, ahol a magyar és a német betűk találkoznak egymással. Vannak Kisbetűk és Nagybetűk! Mindegyik tehetséges valamiben: van olyan betű, amelyik hangszeren játszik, amelyik sportol, amelyik színpadon lép fel, de van olyan betű is, amelyik kódokat ír, amelyik autót vezet, amelyik embereket gyógyít, amelyik másoknak segít. Hogyan kirándulhat együtt az erdőben a Kisbetű és a Nagybetű? Ha érdekel, mi minden rejtőzik a Titkos Betűk Erdejében, akkor szeretettel várunk ezen a délutáni közös programon. A program keretében szeretnénk a szülőknek és a 9-12 éves gyermekeiknek egy „közös” óra keretében megmutatni, hogy milyen is lehet a német nyelv.

Időpont: 2022. április 1. 16:00
Helyszín: 6721 Szeged, Kálvária sugárút 1., SZTE GTK Főépület (KO) 007-es tanterem (Földszint)

Program címe: Wunderbar #24 – A német nyelv a MI szemünkön keresztül. // Wunderbar #24 – Die deutsche Sprache, wie WIR sie miterleben.

A program keretében 11-en, 9 motivált közgazdász egyetemista és 2 mentor arra „vállalkozik”, hogy 24 óra alatt "körbejárja a gazdaságot". Szurkoljatok nekünk!

Időpont: 2022. március 30. 08:00 – 2022. március 31. 08:00
Helyszín: SZTE GTK épülete, KO 410, 6721 Szeged, Kálvária sugárút 1.

A 9 motivált közgazdász egyetemista:
Balogh Dávid László (2. évfolyam, Pénzügy és számvitel)
Beke Mátyás (3. évfolyam, Kereskedelem és marketing)
Bende Dorián (1. évfolyam, Kereskedelem és marketing)
Bene Tamás Miklós (1. évfolyam, Pénzügy és számvitel)
Farkas Tímea (2. évfolyam, Pénzügy és számvitel)
Lenhardt Ákos (1. évfolyam, Kereskedelem és marketing)
Majernyik Szilvia (2. évfolyam, Kereskedelem és marketing)
Séllei Alíz (2. évfolyam, Pénzügy és számvitel)
Szenográd Péter (1. évfolyam, Gazdálkodás és menedzsment)

A 2 mentor:
Budai Anita (SZTE GTK Vállalkozásfejlesztés mesterképzésen végzett hallgató)
Gyáfrás Edit (SZTE GTK)

Készül egy meglepetés is, amiben több oktató is közreműködik, Nekik ezúton is szeretnénk megköszönni az együttműködésüket!

Az eseménnyel kapcsolatban további részletek a Wunderbar Fesztivál weboldalán olvashatók.