Ulysses project

Ha igazi problémamegoldó vagy, akkor az esettanulmány versenyeket neked találták ki!

2022. június 28.

Sokat hallottál már a vállalkozói kompetenciákról? Most gyakorlatban is alkalmazhatod a tudásod!

Korábban már beszámoltunk a Ulysses projektről, amely keretein belül 2023-ban egyetemi hallgatói csapatok keresnek kreatív megoldásokat osztrák, olasz és magyar családi vállalkozások problémáira. Ha úgy érzed, hogy szívesen hozzájárulnál ahhoz, hogy egy családi vállalkozás sikeresen tudjon kezelni egy kihívást, akkor kövesd a projektet a weboldalon és a Facebook oldalon!

Egyedül nem megy? Nem gond, mi is a csapatmunkában hiszünk! Próbáld ki magad csapatjátékosként egy fantasztikus esettanulmányi verseny keretein belül! Csak nyerhetsz: tapasztalatot, barátokat, díjakat, és elismerést!

Bár még van egy kis idő a versenyig, hoztunk néhány tippet, amire érdemes fókuszálnod, ha már élesben megy a megmérettetés:
1. Értsd meg a problémát! Gyűjts adatokat!
2. Ismerd meg a piaci környezetet!
3. Azonosítsd a lehetséges megoldásokat!
4. Válaszd ki a legjobb megoldást!
5. Készítsd üzleti koncepciót!

Ha még nem vagy biztos benne, hogy neked találták ki, akkor nézd meg milyen előnyökkel járhat:
• tapasztalatszerzés, kipróbálhatod magad és tesztelheted mennyire vagy olyan, mint Wolf, a problémamegoldó
• kapcsolatépítés, szerezhetsz új (olasz, német, osztrák) barátokat
• tudás bővítése, számtalan olyan megközelítéssel találkozhatsz, amit később hasznosíthatsz a tanulmányaid vagy akár saját vállalkozásod során
• díj, ami rendkívül jól mutat CV-ben
• +1 amennyiben te is érdekelt vagy családi vállalkozásban, akkor kamatoztathatod a valós esettanulmányokból származó tapasztalatokat.

Ahogy említettük mi is a csapatmunkában hiszünk, éppen ezért ezt a projektet az alábbi partnerekkel együttműködve valósítjuk meg:
Management Center Innsbruck
Libera Università di Bolzano