European Ethics Bowl

Oktatónk, Dr. Udvari Beáta zsűritagként vett részt a 2022-es European Ethics Bowl verseny döntőjén

2022. december 15.

2022. december 9-én, pénteken a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karának két képviselője részt vett a European Ethics Bowl (EEB) 2022-es döntőjén, amelyet a luxemburgi Európai Beruházási Bank Intézetben rendeztek meg.

Oktatónk, Dr. Udvari Beáta a 3 zsűri egyikeként, Timothy Yaw Acheampong pedig az EEB kari koordinátoraként kapott meghívást.

A 3 döntős, akik az ISCTE Business School (Lisszabon, Portugália), az Université Paris Dauphine (Párizs, Franciaország) és a szófiai "Szent Kliment Ohridski" Egyetem (Szófia, Bulgária) csapatából álltak, a felsőoktatás szabványosításának témájáról vitáztak, valamint arról, hogy etikus-e az üzleti élet és általában a társadalom jövőjét úgy alakítani, hogy az egyetemi szintű szabványosítással kikényszerítjük a sokszínűséget és a befogadást. A kétórás vitát követően a zsűri Portugáliát hirdette ki győztesnek.

A European Ethics Bowl nemzetközi verseny 2020-ban indult azzal a céllal, hogy felhívja a figyelmet az etikai kérdések jelentőségére és összetettségére európai kontextusban, és fejlessze a diákok etikai kérdések megvitatására és megvitatására való képességét. A versenyen 3 fős csapatok vehetnek részt, amelyek lehetnek azonos vagy különböző karok egyetemi vagy posztgraduális hallgatói Európa-szerte képviselik intézményeiket.

European Ethics Bowl 2

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara 2022 szeptemberében az EEB magyar intézményi tagjává vált, így a Szegedi Tudományegyetem hallgatói már részt vehetnek az EEB 2023-as versenyén.

A versenyre való nevezés ingyenes, és minden olyan hallgató számára nyitott, akit érdekelnek a vállalatok és a világ országainak mai etikai kihívásai, és szívesen vitatkozna ezekről a kérdésekről más hallgatókkal Magyarországon és azon kívül.

A jelentkezési folyamat részleteit 2023. január elején teszik közzé.

A versennyel kapcsolatos további információkért látogasson el az EEB weboldalára.

Az érdeklődők az alábbi email címen tehetik fel kérdéseiket: tyacheampong@eco.u-szeged.hu.