Wunderbar fesztivál

Wunderbar Fesztivál - A német nyelv hete - SzóKÉPekben az élményekről

2022. április 21.

A Deutsch.Karriere.Erfolg. kampány keretében került megrendezésre 2022. március 28. – április 2. között a Wunderbar Fesztivál – A német nyelv hete, amihez a GTK három programmal és egy meglepetés videóval is csatlakozott.

A program keretében megszólítottuk az iskolapadban ülőket – Kicsiket és Nagyokat -, s igyekeztünk a vállalati oldalt is bekapcsolni. A változatos programokkal szerettük volna motiválni a jövő közgazdászait az idegen nyelv tanulására, amit soha nem lehet elég korán elkezdeni, amit soha nem lehet abbahagyni.

A Wunderbar #24 program során 9 lelkes közgazdász egyetemista (Balogh Dávid László, Beke Mátyás, Bene Tamás, Bende Dorián, Farkas Tímea, Lenhardt Ákos, Majernyik Szilvia, Séllei Alíz, Szenográd Péter) 2 mentorral (Budai Anita, Gyáfrás Edit) járta körbe 24 óra alatt a vállalkozások világát különböző, kompetencia fejlesztő feladatok segítségével, amelynek során minden részt vevő tanult mindenkitől minden tekintetben. A legnagyobb kihívást a 24 óra jelentette, amely nagy tanulság volt minden részt vevő számára. A programot a Maxim Kiadó német nyelvi gazdasági szakszótárral támogatta. A Wunderbar #24 program részletes élménybeszámolója elérhető: Gyáfrás Edit, szaknyelvoktató, gyafras.edit@eco.u-szeged.hu

24wunderbar_1 24wunderbar_2  24wunderbar_5

A szavak ereje program keretében 45 középiskolás és pedagógusok (Szeged, Budapest, Szabadka), köztük német anyanyelvű kezdő pedagógus is, betekintést nyerhettek a „virtuális világ” kulisszatitkaiba, ahol innovatív módszertani ötleteket próbálhatott ki minden részt vevő.

aszavakereje_10 aszavakereje_12 aszavakereje_13

A Kirándulás a Titkos Betűk Erdejébe program során 10 éves gyerekek, szüleik és a kísérő pedagógusok 60 perc alatt kipróbálhatták és megfigyelhették azokat a módszereket, amelyekkel ezt a korosztályt is motiválni lehet az idegen nyelv tanulására.

titkosbetukerdeje_2 titkosbetukerdeje_7  titkosbetukerdeje_24

A Wunderbar Fesztiválra készült videó (Mindent a német nyelvről – A GTK oktatói mesélnek, 2022. március 28.):

A videóban közreműködik: Prof. Dr. Farkas Beáta, Dr. Garamhegyi Ábel, Kálmán Melitta, Lipták Lilla, Dr. Nagy Benedek, Dr. Pelle Anita.

Köszönet Mindenkinek, aki segített a programok szervezésében, megvalósításában!