OTDK eredmények

Kiemelkedő teljesítménnyel zárta a GTK a 35. OTDK Közgazdaságtudományi szekcióját

2021. április 27.

Az SZTE GTK hallgatói 26 dolgozattal képviseltették magukat a 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencián. A 19 bezsebelt díj jóvoltából a Kar a második legjobban teljesítő intézmény.

A kétévente megrendezett Országos Tudományos Diákköri Konferenciát (OTDK), idén a járványhelyzet miatt, rendhagyó módon, online formában bonyolította le a Soproni Egyetem Lámfalussy Sándor Közgazdaságtudományi Kara. A három napos rendezvény során 50 tagozatban, melyek között mind a marketing, a menedzsment, a pénzügy és a turizmus alterületei megjelentek, mérettették meg magukat az 53 felsőoktatási intézményi egységből érkező versenyzők. A szervezők, a szekciók között tudományos előadásokkal várták a résztvevőket a fenntarthatósági sarokban, csütörtök este Lovasi András online koncertjéhez is csatlakozhattak a kikapcsolódni vágyók, péntek reggel pedig egy közös tornával indult a nap.

A tehetséggondozás évek óta magas színvonalon zajlik a karon, melyet jól bizonyítanak az OTDK szereplések sikeressége.
A GTK és a hallgatók teljesítménye az esemény záróülésén egyaránt kiemelésre került, hiszen a második legtöbb díjazást elnyerő intézményként végeztünk a versenyen. Sikerünk titka egyrészt abban rejlik, hogy hallgatóink elkötelezettek, törekvők és nyitottak arra, hogy rövid időn belül rengeteget fejlődjenek. Mindemellett oktatóink is nagy hangsúlyt fektetnek a TDK-ra, így sok segítséget, iránymutatást és támaszt nyújtanak a kutató közgazdászhallgatóknak - mondta Dr. Lukovics Miklós, a kari TDK elnöke.

Habár rendhagyó formában tudtuk tudományos munkánkat bemutatni az OTDK-n, ennek ellenére is szép emlékekkel és sok élménnyel gazdagodtam. Hosszú és kitartó munkát zárt le a szombati eredményhirdetés, amit így a családommal közösen követhettem. Amikor kimondták első helyezettként a nevemet, nem csak ők, de még én is könnyes szemmel ujjongtam, hatalmas büszkeség fogott el. Úgy gondolom, hogy a TDK-nak köszönhetően nagyon sokat fejlődtem – mesélte az egyik díjazott.

Szívből gratulálunk a díjazottaknak, minden versenyzőnek és köszönjük a témavezetők felkészítő munkáját!

Az OTDK-n részt vett hallgatók és témavezetőik:

1. helyezett:
Bundság Éva Szabina A közösségérzet vizsgálata kerékpározók körében (Huszár Sándor)
Czégény László A bannervakság vizsgálata egy tervezett kisvállalkozás szempontjából (Dr. Kéri Anita)
Figura Bettina Az automatizáció hatása és térbelisége a diplomás munkavállalók körében (Dr. Elekes Zoltán - Dr. Vas Zsófia)
Gábor Brigitta
Önvezető autók és elutasító csoportok: Speciális attitűdök VR szemüvegen keresztül (Dr. Lukovics Miklós)
Laczkó Adrienn
A környezeti Kuznets-görbe: A hipotizés megközelítése a környezet állapotát mérő mutatók segítségével (Dr. Gébert Judit)
Papp Bernadett – Szekeres Nikolett
Szervezetek kapcsolati alkalmazkodása: A stratégiai és humán rugalmassági mintázatok dinamikus megközelítésben (Dr. Vilmányi Márton)
Újvári Aliz A női tárgyiasítás megjelenése a marketingkommunikációban (Huszár Sándor)