Tájékoztatás a tanévkezdéssel kapcsolatban

A 2020/21-es tanévben az őszi szemeszter a járványügyi helyzet következtében rendhagyó módon (hibrid oktatási formában) indul. Kérjük, hogy figyelmesen olvassátok el a szabályokat és tartsátok be ezeket saját magatok, a családotok és a kar összes hallgatójának és munkatársának érdekében!

1. A kar épületeibe nem léphet be olyan személy, aki aktív COVID fertőzött, akinél fertőzés gyanúja áll fenn, a betegségre utaló tüneteket (láz, hidegrázás, köhögés, torokfájás, légszomj, izomfájdalom, szaglás/ízérzés elvesztése) mutatja, vagy testhőmérséklete 37,5 foknál magasabb.
  2. Amennyiben az épületben tartózkodónál a koronavírus tünetének gyanúja merül fel, az épületet haladéktalanul el kell hagynia. Amennyiben nem tudja elhagyni az épületet, minimális kontakt mellett elkülönítő szobába kell mennie (ez a KO épület esetében a 004 terem, míg a GO-ban a földszinti régi karrier iroda) és a gyanút észlelőnek mentőt kell hívnia.
  3. A GTK közösségi tereiben (például Aula, folyosó, tantermek) mindenki számára kötelező a maszkviselés.
  4. Tanulmányi Iroda látogatása esetén (is) maszkot kell viselni a hallgatóknak, a 1,5 méteres távolságot be kell tartani és pre-triázs kérdőív kitöltése kötelező. A Tanulmányi Iroda személyes ügyfélfogadásra a 9:00-12:00 sávot tartja fenn, de telefonon és e-mailben elérhetőek.
  5. Az épületbe belépéskor a kihelyezett kézfertőtlenítő használata kötelező.
  6. Jelenléti órák, csoportos foglalkozások esetében kötelező mind a hallgatóknak, mind az oktatóknak a maszk viselése, a távolságtartásra vonatkozó szabályok betartása és jelenléti ív vezetése (az esetleges kontaktkutatásokhoz). Az aláírással a hallgató azt tanúsítja, hogy a COVID-19 koronavírus-betegség tüneteit (láz, hidegrázás, köhögés, torokfájás, légszomj, izomfájdalom, szaglás/ízérzés elvesztése) nem mutatja. E nélkül az órán való részvétel nem lehetséges, a hallgatónak el kell hagynia az épületet.
  7. A hibrid oktatási forma miatt az órákon való kötelező részvétel a jelenléttel, illetve az online formában tartott kurzusok esetében sem írható elő.
  8. A félév a képzés nyelvétől függetlenül szeptember 7-én indul. Azon kurzusok esetében, ahol az új központi irányelvek miatt ez nem lehetséges, az oktatást legkésőbb a szeptember 14-ei héten, az óra időpontjában meg kell kezdeni.

Bízunk benne, hogy egymást támogatva, türelmes és rugalmas hozzáállással egy sikeres szemesztert tudhatunk majd magunk mögött. Sok sikert kívánunk Nektek!

Az SZTE GTK július 2-án rendezte volna meg a hagyománynak tekinthető diplomaosztó ünnepségét a József Attila Tanulmányi és Információs Központban. A járványhelyzet azonban gátat szabott a rendezvénynek és a végzett közgazdászok méltó módon történő elbúcsúztatásának egyaránt.