Kutatók éjszakája 2020

Kutatók éjszakája a Gazdaságtudományi Karon | 2020. november 27.

2020. november 25.

A Gazdaságtudományi Kar idén rendhagyó módon, de ismét „kitárja kapuit” a gazdaságtudományi kutatások iránt érdeklődők számára 2020. november 27-én a Kutatók Éjszakája keretében.

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara minden évben csatlakozik a Kutatók Éjszakája országos programsorozathoz, amely lehetőséget bemutatni nagyobb nyilvánosság számára, hogyan lehet különböző gazdasági kérdéseket tudományos eszközökkel megvizsgálni. Az interaktív programok nem közgazdászoknak szólnak (habár szívesen látjuk őket is), hanem elsősorban olyan érdeklődőknek, akik szeretnének bepillantást nyerni egy közgazdaságtan tudományos eszköztárába. Az elmúlt években kiemelt figyelmet fordítottunk arra, hogy olyan témákon keresztül mutassuk be a gazdasági területen alkalmazott tudományos eszközöket, amelyek előzetes gazdasági ismeretek nélkül is könnyen érthetők és napjainkban aktuálisak.

Fontosabb információk a programokkal kapcsolatban
Az idei évben a vírushelyzetre való tekintettel a programok online és szabadon megtekinthetők, nem szükséges előzetes regisztráció. Az előadások a linkekre kattintva tekinthetők meg:

Programjainkat elsősorban a következő érdeklődőknek/csoportoknak ajánljuk:
• általános és középiskolai tanulók / csoportok
• családok
• gazdaságtudományok iránt érdeklődők
• más tudományos területek kutatói
• egyetemi hallgatók
• korábbi hallgatóink
• vállalati szakemberek

A Gazdaságtudományi Kar 2020-as programja:

Statisztika a hétköznapokban - Hogyan modellezhetők mindennapi életünk egyes területei?
2020. november 27. (péntek) 17:00-18:00
Kuruczleki Éva - Dr. Kazár Klára | Statisztikai és Demográfiai Tanszék
Az érdekes és mindennapjainkhoz kötődő témák tantermi órákon való alkalmazása kiemelt jelentőséggel bír. Hogyan lehet megfogható, hétköznapokhoz kapcsolódó témákat a statisztika oktatásában alkalmazni?

Teszteld a kutatói megérzéseidet! Te mi alapján vásárolsz... és mások?
2020. november 27. (péntek) 18:00-19:00
Huszár Sándor | Üzleti Tudományok Intézete

A program egy előadás és egy kvízjáték is egyben, amely során egymással tudnak versenyezni a résztvevők. A kvízjáték témái a marketing területéhez kapcsolódnak és mutatják be a fogyasztói magatartás sajátosságait.