A kínai Yunnan Egyetem diplomáját is megszerezhetik a Gazdaságtudományi Kar hallgatói kettős-diploma programunk keretében

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karának dékánja, Dr. Kovács Péter október 24-én együttműködési megállapodást kötött Mr. Shuanglu Lianggal, a kínai Yunnan University Gazdaságtudományi Iskolájának dékánjával. A kettős diploma programban résztvevő partnerintézmény nem csupán tartományi, hanem országos szinten is Kína egyik legjobb egyetemének számít, a velük kötött megállapodás tehát különösen jelentős és mind az oktatás, mind pedig a kutatás területén új lehetőségeket biztosít mindkét fél számára.

A kettős diploma programnak köszönhetően a Nemzetközi Gazdaság és Gazdálkodás angol nyelvű mesterképzésen tanuló hallgatók lehetőséget kapnak arra, hogy két éves képzésük egyik tanévét Kínában töltsék egy újabb tekintélyes külföldi egyetem oktatásához csatlakozva, a képzés teljesítésekor pedig az SZTE diplomája mellett a partnerintézmény oklevelét is megkapják. A hallgatókon kívül az oktató és kutató munkatársak is részeseivé válhatnak a csereprogramnak, hiszen a szerződés többek között vendégelőadók fogadását, közös kutatási programok kidolgozását is tartalmazza. Az új együttműködés különösen jelentős, hiszen a Kar immár egy komoly távol-keleti felsőoktatási intézménnyel is szoros kapcsolatot ápol, a kínai gazdaság szerepének világgazdasági szintű növekedése pedig új lehetőségeket biztosít oktatási és tudományos területen egyaránt.

MSCI

MSCI is organizing an Open Day event on the 27th November. In this event participants will have an exclusive opportunity to take an office tour, meet some representatives of main interest areas (analytics, data, technology, client coverage), and discuss career paths with them and with other colleagues.