A kínai Yunnan Egyetem diplomáját is megszerezhetik a Gazdaságtudományi Kar hallgatói kettős-diploma programunk keretében

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Karának dékánja, Dr. Kovács Péter október 24-én együttműködési megállapodást kötött Mr. Shuanglu Lianggal, a kínai Yunnan University Gazdaságtudományi Iskolájának dékánjával. A kettős diploma programban résztvevő partnerintézmény nem csupán tartományi, hanem országos szinten is Kína egyik legjobb egyetemének számít, a velük kötött megállapodás tehát különösen jelentős és mind az oktatás, mind pedig a kutatás területén új lehetőségeket biztosít mindkét fél számára.

A kettős diploma programnak köszönhetően a Nemzetközi Gazdaság és Gazdálkodás angol nyelvű mesterképzésen tanuló hallgatók lehetőséget kapnak arra, hogy két éves képzésük egyik tanévét Kínában töltsék egy újabb tekintélyes külföldi egyetem oktatásához csatlakozva, a képzés teljesítésekor pedig az SZTE diplomája mellett a partnerintézmény oklevelét is megkapják. A hallgatókon kívül az oktató és kutató munkatársak is részeseivé válhatnak a csereprogramnak, hiszen a szerződés többek között vendégelőadók fogadását, közös kutatási programok kidolgozását is tartalmazza. Az új együttműködés különösen jelentős, hiszen a Kar immár egy komoly távol-keleti felsőoktatási intézménnyel is szoros kapcsolatot ápol, a kínai gazdaság szerepének világgazdasági szintű növekedése pedig új lehetőségeket biztosít oktatási és tudományos területen egyaránt.

szte_the_20202

Július elsejétől – többek között – sor kerülhet külföldi kiküldetések elrendelésére és hivatalos külföldi delegációk fogadására, valamint engedéllyel lehetőség van zárt és nyílt helyen a 100 főnél több személy részvételével tervezett rendezvények megtartására is. A kollégiumok kivételével az egyetemi épületek július elsejétől szabadon látogathatók.