Kettős diploma megállapodás

Új kettősdiploma-megállapodás

Pelle Anita, az International Economy and Business angol nyelvű mesterképzésünk szakfelelőse június elején szándéknyilatkozatot írt alá double degree együttműködésre a kunmingi Yunnan Egyetem (YNU) Gazdaságtudományi Karának dékánjával.

A nyilatkozat értelmében az együttműködés jogi kereteinek rögzítése indul meg mindkét egyetemen, majd az SZTE GTK fogadja a YNU kiválasztott hallgatóit hároméves mesterképzésük második évében. A kínai hallgatók európai fókuszú nemzetközi gazdasági kurzusokat hallgatnak illetve szakdolgoznak Szegeden, melynek sikeres teljesítése esetén az SZTE GTK mesterszakos diplomáját is megkapják.

Az első Közgazdászok Viadala, ahol egy épületben 6 egyetem csapata versenyzik 20 órán át. Alvás nélkül, ez már önmagában is kihívás, de közben teljesíteni is kell. A tét félmillió forint.