EFMD

Az EFMD kiválósági egyesület tagja 2020-tól az SZTE Gazdaságtudományi Kar

A világ egyetemeinek mindössze 10 százaléka tagja a European Foundation for Management Development (EFMD) nemzetközi non-profit szervezetnek, melynek alapvető célja a gazdaságtudományi képzések folyamatos fejlesztése és minőségbiztosítása, valamint társadalmilag felelős vezetők és közgazdászok képzése.

Az SZTE Gazdaságtudományi Kar kiemelt stratégiai céljai között szerepel a nemzetköziesítés erősítése, ide értve a nemzetközi EPAS akkreditációs eljárásra való felkészülést, melynek eléréséhez egy lépéssel közelebb kerülhet annak köszönhetően, hogy 2020-tól az EFMD teljes jogú tagjává válik. Magyarországon eddig négy felsőoktatási intézmény tartozik e globális hálózathoz, így nagy elismerés és pozitív megerősítés, hogy a következő évtől a GTK is részese lehet ennek a közösségnek.

Az EFMD elsődleges célja, hogy támogassa a belső minőségbiztosítási folyamatok fejlesztését és kapcsolatot építsen olyan gazdaságtudományi képzéseket nyújtó felsőoktatási intézmények és vállalati partnerek között, melyek számára a legfontosabb cél a kiválóság elérése és fenntartása. Az egyesület egyfajta tudásbázisként is működik, ahol a gazdasági szakértelem összpontosul. Ennek jóvoltából különböző szolgáltatásokat nyújt tagjainak, többek között szakmai konferenciákat, tréningeket és közös gondolkodásra ösztönző programokat, valamint támogatja a szervezeteket abban, hogy a teljesítményük és tevékenységük minőségét és hatását folyamatosan nyomon kövessék. Mindemellett akkreditációs testületi bizottságként is működik, melynek révén lehetőség nyílik intézményi-, képzési program- vagy akár digitális tanfolyam akkreditációs eljárás sikeres előkészítésére.

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara mély fájdalommal tudatja, hogy PROF. DR. NAGY LAJOS, professor emeritus, a Közgazdaságtudomány doktora, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának egykori dékánhelyettese, a Politikai Gazdaságtan, később Közgazdasági Tanszék tanszékvezetője, 2020. március 8-án, életének 94. évében eltávozott közülünk.