A GTK a Pécsi OTDK-n

A GTK a pécsi OTDK-n

2019. április 14.

4 első, 2 második, 2 harmadik hely és 4 különdíj az eredmény

Befejeződött a pécsi OTDK Közgazdaságtudományi szekciója, amelyen a GTK 19 hallgatója 18 dolgozattal szerepelt, 14 szekcióban. A versenyen az alábbi eredmények születtek:

1. helyezett

• Chen Xi: How financial attitude, credit card using, and disposable income affect impulsive buying behaviour among college students? (témavezető: Dr. Kincsesné Dr. Vajda Beáta)
  • Giulia Filoso: Millenials, food tourism and social media: an application of the theory of planned behaviour (témavezető: Dr. Révész Balázs)
  • Kelemen Dóra: A klaszteresedés hatása a vállalkozások innovációs tevékenységére és az azt korlátozó tényezőkre az ArchEnerg Klaszter példáján keresztül (témavezető: Dr. Vas Zsófia)
  • Szenek Fanni – Zubor Melissza: Regionális gazdaságfejlesztés támogatása a terméktér segítségével (témavezetők: Dr. Elekes Zoltán – Juhász Sándor)

2. helyezett

• Antal Tibor Kende: Részvényesi értékrombolás (témavezetők: Dr. Kiss Gábor Dávid – Dr. Kosztopulosz Andreász)
  • Gyulai Zsófia: Az élményérzetet teremtő arculat megalkotása az online-világban (témavezető: Dr. Révész Balázs)

3. helyezett

• Rácz Tamás Attila: Gazdasági növekedés és a pénzügyi közvetítés fejlettsége (témavezető: Dr. Kovács György)
  • Tóth Benjámin Barnabás: A fogyasztó és a márka közötti viszony vizsgálata az Old Spice és az AXE példáján (témavezető: Dr. Prónay Szabolcs)

Különdíjas:

• Gábor Brigitta: Felelősségteljes innováció speciális fókusszal: önvezető autók és nők (témavezető: Dr. Lukovics Miklós)
  • Vizi Noémi: A városfejlesztés új kihívása: Tehetségek vonzása és megtartása (témavezető: Dr. Lukovics Miklós)
  • Schäffer Noémi Enikő: Herbál, Kristály: van minden - szegénység és droghasználat összefüggései egy szegedi szegregátum droghelyzete kapcsán (témavezető: Méreiné Berki Boglárka)
  • Zhao Dan: The EU’s and China’s aid to Africa: Impact of the Aid for Trade on recipients’ export performance (témavezető: Dr. Udvari Beáta)

A GTK-s csapat tagja:

• Amir Ali Irvanian: Future of social media in business to business marketing, relationship or transactional (témavezető: Dr. Révész Balázs)
  • Kocsis Bence: Labdarúgó játékosok teljesítményének elemzése az átigazolásuk előtt és után a legmagasabban rangsorolt öt európai bajnokságban 2013/2014-es szezon óta (témavezető: Dr. Nagy Benedek)
  • Márton Kinga: A jövedelmezőség mérésének új útja: a felhasznált tőkével arányos nyereség (témavezető: Dr. Kosztopulosz Andreász)
  • Mészáros Mercédesz: Árfolyammodellezés nem konvencionális monetáris politikák mellett (témavezető: Dr. Kiss Gábor Dávid)
  • Sajtos Bianka: Márkaszemélyiség vizsgálata a parfüm márkák piacán (témavezető: Dr. Prónay Szabolcs)
  • Vojter Noémi: Kommunikáció és a konfliktusok a családi vállalkozásokban (témavezető: Dr. Málovics Éva)

A 2019-es versenyen a GTK az angol nyelvű dolgozatok bemutatásával úttörő volt, hiszen négy külföldi hallgató jelentkezett angol nyelvű dolgozattal. A szabályok értelmében nekik elsősorban magyar nyelvű prezentáció mellett kellett angol nyelven előadniuk.

Gratulálunk minden résztvevőnek és felkészítőiknek!