Kutatók éjszakája az SZTE GTK-n

2017. október 09.

Szeptember 29-én Kutatók éjszakája a GTK-n

Az Európai Unió Bizottsága több mint tíz évvel ezelőtt indította útjára a kezdeményezést, hogy Európa-szerte megismertesse a fiatalokkal a kutatói pályát, annak szépségeivel és nehézségeivel együtt, népszerűsítse a természettudományokat, megmutassa, hogy kutatónak lenni izgalmas hivatás.

Estétől éjszakáig egyetemi oktatók, kutatók és hallgatók várták a nagyközönséget GTK-n rengeteg érdekes programmal és témával mint például a „Ki a Marvel Univerzum legfontosabb szuperhőse?” vagy a „Kutatás az egyetem falain túl - Egy szegedi cigánytelep felszámolásának tanulságai”. 19:00 órai kezdettel egy angol nyelvű prezentációt hallhattunk, melynek címe „Positive marketing - how can marketing help achive social good?” volt. Ezt követően egy tesztet tölthettek ki az érdeklődők, ahol a kutatói megérzéseiket vizsgálhatták. 20 órakor ismét egy angol nyelvű prezentációt hallhattunk „Are you better than the Hungarian average? - Test your financial literacy” címmel.

Az este folyamán az Aulában a marketing egypercesek világát lehetett kipróbálni. A játékok és vetélkedők legérdekesebbjei közé tartozott a logókkal kapcsolatos memóriakártya-játék, energiaitalok felismerése ízlelés alapján vagy egy kisfilm megnézését követően az abban látott márkák felsorolása.

Reméljük, hogy minden résztvevő jól érezte magát és jövőre is ilyen nagy számban látogatják meg karunkat!