Helyi gazdaságfejlesztés a képességszemlélet alapján

Megjelent a Gazdaságtudományi Kar Kutatóközpont Új kötete

A kötet Amartya Sen közgazdász-filozófus képességszemléletére támaszkodva az emberi jóllétet középpontba állító helyi gazdaságfejlesztés mellett érvel, és ez alapján elemzi a hazai megyei jogú városok fejlesztési folyamatait. A kötet nyolc tanulmánya önállóan is olvasható, miközben egymással összekapcsolódva áttekintést adnak egy három és fél éves kutatás legfontosabb eredményeiről.

A kötet „A helyi gazdaságfejlesztés megalapozása a képességszemlélet segítségével” című OTKA K-109425 kutatási projekt eredményeinek összegzését tartalmazza. A projektet a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar Kutatóközpont koordinálta, 2013. szeptember 1. és 2017. február 28. között. A projekt eredményeiről részletes információk találhatók az SZTE Gazdaságtudományi Kar honlapján a Kutatás/Tudomány, majd a Kutatóközpont linkre kattintva.

A kötet teljes terjedelmében letölthető: http://www.eco.u-szeged.hu/helyi-gazdasagfejlesztes-kepessegszemlelet-alapjan

szte_the_20202

Július elsejétől – többek között – sor kerülhet külföldi kiküldetések elrendelésére és hivatalos külföldi delegációk fogadására, valamint engedéllyel lehetőség van zárt és nyílt helyen a 100 főnél több személy részvételével tervezett rendezvények megtartására is. A kollégiumok kivételével az egyetemi épületek július elsejétől szabadon látogathatók.