Helyi gazdaságfejlesztés a képességszemlélet alapján

Megjelent a Gazdaságtudományi Kar Kutatóközpont Új kötete

A kötet Amartya Sen közgazdász-filozófus képességszemléletére támaszkodva az emberi jóllétet középpontba állító helyi gazdaságfejlesztés mellett érvel, és ez alapján elemzi a hazai megyei jogú városok fejlesztési folyamatait. A kötet nyolc tanulmánya önállóan is olvasható, miközben egymással összekapcsolódva áttekintést adnak egy három és fél éves kutatás legfontosabb eredményeiről.

A kötet „A helyi gazdaságfejlesztés megalapozása a képességszemlélet segítségével” című OTKA K-109425 kutatási projekt eredményeinek összegzését tartalmazza. A projektet a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar Kutatóközpont koordinálta, 2013. szeptember 1. és 2017. február 28. között. A projekt eredményeiről részletes információk találhatók az SZTE Gazdaságtudományi Kar honlapján a Kutatás/Tudomány, majd a Kutatóközpont linkre kattintva.

A kötet teljes terjedelmében letölthető: http://www.eco.u-szeged.hu/helyi-gazdasagfejlesztes-kepessegszemlelet-alapjan

Hetesi Erzsébet

Egy Tolna megyei pici faluban, Majoson születtem, de Baranyában, Mágocson nőttem fel, ott jártam általános iskolába, majd miután megnyertem egy megyei matematika versenyt, középiskolás koromban Pécsre kerültem matematika-fizika tagozatra.