osztondijinterju_borito

Interjú az ösztöndíjasokkal

2016. február 29.

Megkérdeztünk néhány vállalati és GTK Tehetsége ösztöndíjas hallgatót a nyolcadik ösztöndíjátadó alkalmával.

2016. február 26-án 81 közgazdász hallgató kapott ösztöndíjat. A Fundamenta Lakáskassza Zrt. ösztöndíjasával, Kecse-Nagy Csanáddal, a Contitech Rubber Industrial Kft. támogatottjával, Németh Katinka Mandulával és két GTK Tehetsége ösztöndíjat nyert hallgatóval, Horváth Hedviggel és Kiss Dórával beszélgettünk.

Korábban nyertél-e már ösztöndíjat?

Horváth Hedvig: Igen, korábban a Realio Kft.-től 2 szemeszterre szóló ösztöndíjat nyertem.

Kiss Dóra: Az első szemeszterben a Délmagyarország ösztöndíját sikerült megnyernem, ami az első két félévre szólt, majd a 3-4. szemeszterben pedig a GTK Tehetsége Ösztöndíjat sikerült elnyernem.

Mely ösztöndíjakat pályáztad meg, és végül melyiket nyerted el?

Horváth Hedvig: Csakis a GTK Tehetsége ösztöndíjra pályáztam. Mivel korábban már nyertem vállalatit, ezért másikra már nem pályázhatok.

Kecse-Nagy Csanád: Mind a három ösztöndíjat megpályáztam és végül a Fundamenta Lakáskassza Zrt. által meghirdetett ösztöndíjat sikerült elnyernem.

Kiss Dóra: Idén csak a GTK Tehetsége Ösztöndíjat pályáztam meg.

Németh Katinka Mandula: A Contitech, a Fundamenta és a GTK tehetsége ösztöndíjakat. A Contitechet nyertem el.

Milyen lehetőséget látsz abban, hogy egy vállalat finanszírozza a tanulmányaidat?

Kecse-Nagy Csanád: A vállalat a félév során különböző feladatokba kívánja a hallgatót bevonni. Úgy gondolom, hogy az ösztöndíjon túl ez egy rendkívüli lehetőség a hallgatóknak a tapasztalatszerzésre, illetve, hogy kifejezzék magukat, ötleteiknek hangot adjanak és produktívan együttműködjenek, miközben értéket teremtenek.

Németh Katinka Mandula: Egy biztos, jó szakmai gyakorlat helyet és persze anyagilag is könnyebb lesz.

A jó eredményeidért tudatosan az ösztöndíjszerzés céljából dolgoztál?

Horváth Hedvig: Igen, minden félévet úgy kezdem tudatosan, hogy olyan teljesítményt nyújtsak, amivel a legjobbak közé tartozhatom és ösztöndíjat kapjak. És persze azért is, hogy magamnak bebizonyítsam, hogy ami másnak megy az nekem is sikerül.

Kecse-Nagy Csanád: Részben. Mivel nagyon szeretem azt, amit tanulok, lényegesen hatékonyabban tudtam készülni az órákra, illetve a vizsgákra. Pénzügy és számvitel szakos hallgatóként a szak saját kurzusai a harmadik félévtől kezdődően váltak elérhetővé számomra, ezzel szignifikánsan megnövelve a tanulási morált.

Kiss Dóra: Igen, mindig is fontos volt, hogy jól tanuljak, és pozitív visszajelzéseket kapjak, így tudatosan az ösztöndíjra koncentráltam. Egy-egy nehezebb vizsga előtt igencsak motiváló tud lenni, ha az ösztöndíj lebeg az ember szeme előtt.

Németh Katinka Mandula: Nem, azért tanulok, mert tanulni akarok és így van értelme egyetemre járni. De nagyon jól esik, hogy pozitív megerősítést kapok erre.

Mit jelent számodra, ennek az ösztöndíjnak az elnyerése?

Horváth Hedvig: Bebizonyítottam magamnak is, hogy a legjobbak közé tartozom, képes vagyok rá és büszke is vagyok kicsit, amikor dékán úr azt mondta, hogy mi nem elnyertük, hanem kiérdemeltük ezt az ösztöndíjat. És persze a családi kasszát is kevésbé terhelem ebben a félévben, ez is ugyanolyan fontos volt nekem.

Kiss Dóra: Egyrészt elismerést és kitartást a következő félévekre, másrészt pedig jó érzés, hogy levehetem a szüleim válláról a tandíj kifizetésének terhét. Ez nagyban hozzájárul, hogy jól teljesítsek.

Az eredményeken túl milyen szempontok voltak fontosak a kiválasztás során a támogató vállalatod számára?

Kecse-Nagy Csanád: Elsősorban a csapatmunka készsége, illetve az innováció és a kreativitás. Továbbá, szerintem sokat számított még a céltudatosság, valamint a határozottság.

Szeretnél még valamit hozzáfűzni?

Horváth Hedvig: Csak annyit tennék hozzá, hogy én nagyon örülök, hogy van lehetőségünk ösztöndíjat kapni, így mondhatni minden félévben van egy alap motivációm, a minél jobb teljesítményre.

Kecse-Nagy Csanád: Szeretném megköszönni a Fundamenta-Lakáskassza Zrt.-nek, hogy ily módon támogatja a hallgatókat tanulmányaik során és ösztönözi őket, hogy elérjék céljaikat.

Kiss Dóra: Szerencsésnek tartom magam, hogy egy ilyen karon tanulhatok, ahol ekkora hangsúlyt fektetnek arra, hogy értékeljék a hallgatók kemény munkáját vállalati és kari ösztöndíjak formájában.

Gratulálunk minden ösztöndíjat nyert hallgatónak!