konf-magyargazd

Konferencia a magyar gazdaság versenyképességéről a GTK-n

2015. november 03.

Október 13-14-én tudományos konferenciát rendezett a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara és a Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Akadémiai Bizottságának Gazdaságtudományi Szakbizottsága a szegedi regionális versenyképességi kutatások 15 éves jubileuma alkalmából.

A konferencia központi témái a térségek, régiók versenyképessége, a gazdasági növekedés és fejlődés, az intelligens szakosodás, az innovatív gazdaságfejlesztés és az újraiparosodás.

Ezen témákban olyan neves előadók mutatták be kutatási eredményeiket és álláspontjukat, mint Lengyel Imre (Regionális Gazdaságtan Tanszék és Kovács Árpád (a Költségvetési Tanács és a Magyar Közgazdasági Társaság elnöke), akik karunk oktatói.

A két napos konferencián délelőtt plenáris előadások, délután pedig szekció előadásokat is hallgathattak a résztvevők.

A konferencia előadásainak kéziratai megjelennek lektorált tanulmánykötetben is.

Térségek versenyképessége, intelligens szakosodása és újraiparosodása