PénzSztár verseny a GTK-n

2015. november 10.

2015. november 4-én országszerte 22 helyszínen sikeresen zajlott le a PénzSztár verseny megyei selejtezője.

A Csongrád megyei fordulónak a GTK Aulája adott otthont. Nagyné Szarka Marian, a NAV Csongrád megyei Főigazgatóság vezető elemzője által vezetett játék zsűrijében Bugár Csaba, a Diákhitel Központ vezérigazgatója, Dr. Varga Antal, a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara szolgáltatási alelnöke és Dr. Tápai István, a NAV Csongrád Megyei Adóigazgatóságának felszámolási és végrehajtási igazgatóhelyettese foglalt helyet. A verseny a Dughagymák nevű csapat győzelmével ért véget, a hódmezővásárhelyi Németh László Gimnázium diákjai képviselik Csongrád megyét a következő fordulóban.

A PénzSztár Országos Középiskolai Pénzügyi-Gazdasági Verseny 2013 óta területi elven szerveződő, játékos pénzügyi műveltségi verseny formájában hívja fel a középiskolás korosztály figyelmét a pénzügyi kultúra fontosságára. Célja, hogy felmérje a fiatalok tudását és tovább bővítse ismereteiket, egyúttal a szélesebb társadalmi rétegekhez is közelebb hozza a pénzügyi kultúrát és hozzájáruljon a felnőtt generáció tudatosabb pénzügyi döntéseihez. A helyi forduló megrendezésében az MKT Ifjúsági Bizottsága is szerepet vállalt.