Lezárult a takarékosság hete

2015. november 10.

Sikeres rendezvénysorozat azoknak, akik szerint fontos a pénzügyek tudatos kezelése

2015. november 2-5. között a Központi Statisztikai Hivatal Szegedi főosztálya, a Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kara, az Erste Bank, a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara és a Szeged ÁRKÁD Bevásárlóközpont közösen Takarékosság hete rendezvénysorozatot szervezett.

November első hetében Szegeden változatos helyszíneken várták a programok mindazokat, akik játszva-komolyan szeretnének a pénzügyekről tájékozódni. A Takarékosság Hete szólt a pénzügyi kultúráról, a válságok hatásairól, a vállalkozóvá válás lehetőségeiről. A már aktív vállalkozóknak és a vállalkozás indítását még csak tervezgető hallgatóknak, diákoknak, sőt a gazdasági szakembereknek is érdekes tematikájú események fókuszában a takarékosság és annak különböző lehetőségei, például a környezettudatosság álltak.

A Gazdaságtudományi Kar Aulájában 2015. november 2-án 18 órától sajtónyilvános kerekasztal-beszélgetésen vehettek részt az érdeklődők. A válságok társadalmi és gazdasági hatásait feldolgozó beszélgetés résztvevői, Kovács Árpád (a Költségvetési Tanács elnöke), Kovács Levente (a Bankszövetség főtitkára), Szapáry György (Magyarország volt washingtoni nagykövete), Krisán László (KAVOSZ Vállalkozásfejlesztési Zrt. vezérigazgatója), Sándor György (KSH) és Szenczy Sándor (Baptista Szeretetszolgálat elnöke) Holka László (KSH) moderálásával a válságok statisztikai hátterével és azok kezelésével, a lakosság pénzügyi kultúrájával való összefüggésivel ismertette meg a hallgatóságot.

2015. november 3-án a GTK Aulájában a vállalkozói kompetencia és vállalkozói pénzügyi kultúra felmérés eredményeit osztották meg a kar kutatói, Kovács Péter, Imreh Szabolcs, Kosztopulosz Andreász és Vilmányi Márton a régió gazdasági vezetőivel, vállalkozóival.

2015. november 4-én a „STAT WARS II.” országos középiskolai statisztikai versenyen az Árkád Áruházban képviseltette magát a GTK: a játékos statisztikai vetélkedőn két GTK-s stand és kérdéssor várta az ország minden tájáról, 16 iskolából érkező diákokat. A gazdasági válságok demográfiai hatásai, a takarékosság és a tudatos fogyasztás témáját feldolgozó versenyben a Zalaegerszegről érkező Csány László Közgazdasági Szakközépiskola nyerte. A statisztikai posztereket november 7-ig böngészhetik az áruház látogatói.

2015. november 5-én a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara székházában Vállalkozni a válság ideje alatt és azt követően előadássorozat foglalkozott a vállalkozások jó gyakorlataival. Vilmányi Márton moderálásával többek között Cserpes István, a Cserpes Sajtműhely tulajdonosa, ifj. Gellért Ákos, a Naturtex Kft. ügyvezetője és Valentinyi Katalin, a Példakép Alapítvány alapítója, a kuratórium elnöke osztotta meg tapasztalatait a brandépítéstől, a fejlődési pontok elemzésén keresztül a környezettudatosság és a versenyelőny összefüggéséig.

Válogatás a Takarékosság hete sajtóvisszhangjából: