Idén Szegeden találkoztak a Kárpát-medencei fiatal közgazdászok

2015. november 25.

Az V. Kárpát-medencei Fiatal Közgazdászok Találkozóját (KÁMFOR) a szegedi Novotelben rendezték meg 2015. november 20 és 22 között a Magyar Közgazdasági Társaság Szegedi Ifjúsági Bizottságának szervezésében (MKT SZIB).

A rendezvényen közel 100 hallgató és már diplomával rendelkező fiatal közgazdász vett részt, Erdélyből, Vajdaságból, Felvidékről és Magyarország minden nagyobb egyeteméről, akik neves egyetemi kutatók és gyakorlati szakemberek előadásait hallgathatták meg, és szórakozhattak közösen a három napos konferencián.

A plenáris előadásokon olyan elismert szakemberekkel találkozhattak a résztvevők, mint Kovács Árpád a Költségvetési Tanács és az MKT elnöke, emellett az SZTE GTK oktatója, Szabó Gábor a Szegedi Tudományegyetem rektora és az Innovációs Szövetség elnöke, vagy Fábián Gergely a Magyar Nemzeti Bank Pénzügyi Rendszer Elemzése Igazgatóság Igazgatója.

A konferencián két szekcióban párhuzamosan zajlottak az előadások. Az egyik szekció fókuszában a külgazdaság és az export, a másik szekció előadásainak középpontjában a vállalatok irányítása, versenyképessége állt. A vállalati szekcióban újonnan alapult, startup vállalkozásoktól a kkv-ken á, egészen a nagy multinacionális cégekig minden típusú vállalat vezetésébe beleláthattak a résztvevők.

A vállalati szekcióban további szegedi kötődéseket is találhatunk: Prónay Szabolcs, karunk oktatója, izgalmas és népszerű előadásában bemutatta a kkv marketing gyakorlatát. Madarász László pedig karunk korábbi óraadója, a Bonafarm csoport marketing és stratégiai igazgatója a Pick történetét és jelenlegi lehetőségeit, problémáit ismertette.

Az idén ötödik alkalommal megrendezett konferencia célja a szakmai fejlődés lehetőségének biztosítása látókör-bővítő előadásokkal és a következő közgazdász generáció szakmai közösségének erősítése.

Gratulálunk a szegedi szervező csapatnak a színvonalas és élvezetes konferenciához!