Bezár

Alapképzések

Pénzügy és számvitel alapképzési szak

Pénzügy és számvitel alapképzési szak

2014. november 05.
1 perc

A képzés adatai

Az oklevélben szereplő végzettség megnevezése:
Közgazdász pénzügy és számvitel alapképzési szakon
(A szakképzettség angol nyelvű megjelölése: Economist in Finance and Accounting)
Karunkon választható mesterképzési szakok az oklevél megszerzése után:
Marketing; Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás (angol nyelven); Pénzügy; Vállalkozásfejlesztés
A képzés célja:
Olyan pénzügyi és számviteli szakemberek képzése, akik korszerű, nemzetközi követelményeknek megfelelő közgazdasági műveltséggel, pénzügyi és számviteli alkalmazásokhoz elméleti ténybeli és módszertani ismeretekkel rendelkeznek, képesek az adatok valósághű előállítására, hasznosítására, a tudástőke, mint szervezeti vagyon gyarapítására, a pénzügyi és számviteli rendszerek átlátására, működtetésére, fejlesztésére, stratégiai döntések meghozatalára, korszerű tervezési, gazdálkodási, elszámolási, kontrolling eljárások és módszerek alkalmazására, az intézményi feltételek formálására, nemzetközi, országos és regionális vállalkozások információs rendszerének áttekintésére, működtetésére, fejlesztési céljainak megvalósítását szolgáló helyzetfelmérésre és javaslattételre, az érdekegyeztetési folyamatok koordinálására. Felkészültek tanulmányaik mesterképzésben történő folytatására.

A képzés felépítése

Kereskedelem és Menedzsment alapképzési szak - Mintatanterv

Képzési idő

A képzés 7 féléves, amely alatt teljesíteni kell a 12 hetes kötelező szakmai gyakorlatot.
Félévenként 14 hét a szorgalmi időszak, ebben az időtartamban járnak a hallgatók az előadásokra, szemináriumokra és gyakorlati foglalkozásokra:

  • Egy félév során átlagosan 4-6 kötelező előadást és szemináriumot vagy gyakorlatot, valamint 1-3 választható tárgyat kell teljesíteni a mintatantervben ajánlott módon:
    • évfolyam szintű előadások – széleskörű hallgatói kapcsolatokra is lehetőséget adnak
    • szakos előadások – célorientált szakmai ismeretek szerezhetők kisebb csoportban
    • gyakorlati foglalkozások – gyakorlatorientált ismeretek sajátíthatók el kisebb csoportban

    Ezen felül még testnevelés, nyelvi órák és összegyetemi (kartól és szaktól függetlenül felvehető) kurzusok közül lehet választani.

  • A számonkérés a szorgalmi időszak folyamán jellemzően dolgozat, projektmunka, csoportfeladat vagy prezentáció formájában történik. A félév végén a 6+1 hetes vizsgaidőszakban pedig az előadások anyagából kell vizsgázni a félév elején kiadott követelményrendszer szerint.

Nyelvi követelmények

Az alábbi követelményeket az SZTE GTK Kari Tanácsa a 2023. február 23-i ülésén tárgyalta és fogadta el. A követelmények az elfogadás napjától érvényesek minden, az SZTE GTK-n hallgatói jogviszonnyal rendelkező hallgató számára. Az itt felsorolt nyelvi követelmények alól kizárólag azok a hallgatók mentesülnek, akik az abszolutóriumukat legkésőbb a 2023/2024 tanév I. félévében szerzik meg, valamint azok, akik az Nftv. 49.§ (8) bekezdése alapján a megfelelő igazolással rendelkező, fogyatékossággal élő hallgatók.

 

  • Alapkövetelmény: B2 Idegennyelvi modulból 4 kredit teljesítése ÉS belső szóbeli vizsga (kritériumvizsga, 0 kredit, a 3. félévtől letehető, az abszolutórium kiadásának feltétele) bizottság tagjai: IKI, céges képviselők, kari kollégák
  • Amivel az alapkövetelmény helyettesíthető / kiváltható (A hallgatónak kreditátviteli kérelmet kell beadnia az alapkövetelmény elfogadására.):
  • 1) angol nyelvből B2 C (komplex) típusú akkreditált vagy honosított általános nyelvvizsga (vagy ennek megfelelő emelt szintű érettségi) + 2 tárgy teljesítése angolul (a képzésen meghirdetett angol nyelvű tárgyak vagy a felkínált BAM + TAC tárgyak közül; vagy két féléven át a heti 4 órás szaknyelvi kurzus teljesítése)
    2) B2 C (komplex) típusú akkreditált vagy honosított nyelvvizsga + Erasmuson 2 db szakmai tárgy teljesítése a nyelvvizsga nyelvével megegyező nyelven
    3) C1 szintű C (komplex) típusú akkreditált vagy honosított általános nyelvvizsga
    4) legalább B2 szintű C (komplex) típusú akkreditált vagy honosított gazdasági nyelvvizsga
A nyelvi követelményekről további információ a Tanulmányi Iroda munkatársaitól kérhető.

A záróvizsgára bocsátás feltétele

Az abszolutórium (végbizonyítvány) kiadásához 210 kreditet kell összegyűjteni, ezen belül a kurzusok kreditértéke 185 és további 25 kredit a szakmai gyakorlat teljesítése.

A diploma kiadásának feltétele

  • Sikeres záróvizsga teljesítése

A jelentkezés módja

Jelentkezni elektronikus úton lehet február 15-ig. A jelentkezéssel kapcsolatos tudnivalókról a www.felvi.hu oldalon, illetve a Felsőoktatási Felvételi Tájékoztató című kiadványból tájékozódhat.

Fizetendő díjak

A költségtérítés összege/félév, az első tanévben (önköltséges): 300.000,- Ft

A további tanévekben a költségtérítés összege legfeljebb az előző tanévben megállapított költségtérítésnek a Központi Statisztikai Hivatal által előző évre vonatkozóan közzétett fogyasztói árindexszel növelt összege lehet.

Bővebb információ

Szilágyiné Séra Zsuzsanna
hallgatói mentor

Dékáni Hivatal
Tanulmányi Iroda

OM határozatszám: 9.474-11/2005.
MAB határozatszám: 2005/6/X/2/148.; 2016/1/VII/5/12.

Aktuális események

Rendezvénynaptár *

Kapcsolódó hírek