Miután megírtam a szakdolgozatomat, témevezetőm Dr. Prónay Szabolcs javasolta, hogy érdemes lenne tovább vinni ezt a témát egy másik kutatási területre, mert nagyon érdekes és újszerű.
Korábban nem tudtam, hogy milyen a TDK, mennyire nehéz vagy könnyű részt venni rajta. Így utólag már bánom, hogy hamarabb (alapszakon) nem kaptam hozzá kedvet...
Kazár Klára motivált arra, hogy elinduljak a helyi TDK fordulón. Korábban nem is gondoltam rá, mert nem sejtettem, hogy mit nyerhetek vele, és úgy gondoltam, hogy ez biztosan nagy falat lenne nekem.
2 éve, amikor az előző OTDK véget ért, láttam, hogy milyen nagy munkával jár, de mégis mennyire megéri, hiszen egy olyan szintű tudományos eredményt tesznek le az asztalra az OTDK-zók, amelyre az egész kar büszkén és elismerően gondol.
… a témám iránti lelkesedés. Úgy gondoltam, hogy többet érdemel, mint egy egyszerű szakdolgozat, amit egy szűk körű záróvizsga bizottság előtt mutatok majd be.
Valójában már elsőéves koromban megfogalmazódott bennem, hogy szeretnék TDK-zni, azonban akkor még nem tudtam, hogy igazából mivel is szeretnék foglalkozni.
Egyrészt, a pszichológia és a vállalkozók világa régóta foglalkoztat, így ez a kutatásom és a következő is jó ötvözése az érdeklődési területeimnek. Másrészt, úgy gondoltam, hogy egy ilyen szintű megmérettetés során végleg leküzdhetném azt a hiedelmem, hogy nem vagyok jó előadó.
„Saját elhatározásomból jutottam arra, hogy TDK dolgozatot írjak és legjobban az motivált, hogy az OTDK egy országos szinten kiemelten fontos megmérettetés, ahol helyezettnek lenni nem csak szakmai elismerés, hanem a különböző ösztöndíjpályázatoknál és a doktori felvételinél is előnyt jelent. :)”
Dancsik Bálint, OTDK I. helyezés (2013) és III. helyezés (2011)
„A motivációm első forrása dr. Farkas Beáta docens asszony volt, aki egy jól sikerült elmélettörténet vizsga végén megkérdezte, hogy érdekelne-e a tudományos diákköri munka.”
„Egy szép őszi délután még 2012-ben azzal kerestem meg későbbi témavezetőmet, hogy szeretnék demonstrátor lenni és jobban részt venni a kari életben. A beszélgetésünk során felmerült a tdk lehetősége, mert akkor már kezdtem olyan nagy terveket dédelgetni, mint jó lenne, ha doktori fokozatom lenne, ehhez előbb persze be kell jutni a doktori képzésbe, a bejutásnak pedig – témavezetőm szavaival élve, máig kísértenek :) - »szükséges, de nem elégséges feltétele a tdk-zás«.”
„A TDK-ra való készülés, illetve az OTDK-n való részvétel volt az egyetemen eltöltött éveim során az eddigi legnagyobb kihívás és egyben a legjobb csapatépítő tréning is.”
Uhrin Ákos, OTDK I. helyezés és III. helyezés (2013)
„Sosem tudtam igazán, hogy mi az a TDK, és hogy az mire való. BA-s éveim vége felé jártam, és még mindig nem volt elképzelésem, hogy miből kellene szakdolgozatot írnom.”
„Mindig is érdekelt a tudományos világ, így egyértelmű volt számomra, hogy egy országos versenyen is megmérettessem magam. Legfőképpen a kíváncsiság és a tudásvágy hajtott, viszont a legnagyobb motiváció témavezetőm, dr. Pelle Anita támogatása volt.”
„Az igazat megvallva már a BA-s szakdolgozatomra kapott visszajelzések is motiváltak, majd mesterképzésen a Kutatásmódszertan kurzus keretében is felmerült a TDK, illetve a témám és annak kutatási lehetőségei.”