A Szegedi Tudományegyetem Közgazdaságtani Doktori Iskola 2001–ben jött létre, tudományos fokozatszerzés céljából, valamint az utánpótlás biztosítására. A Szegedi Tudományegyetem évtizedek óta tartó kiemelkedő színvonalú oktatási, kutatási tevékenységét a nemzetközi felsőoktatási rangsorokban elért kiváló eredménye is mutatja. A Közgazdaságtani Doktori Iskola magas színvonalú képzést és diplomát biztosít hallgatói számára. Iskolánkban jelenleg 35 aktív témavezető foglalkozik több, mint 50 PhD hallgatóval magyar és angol nyelvű képzési rendszerben.
Vezetőség:
A Közgazdaságtani Doktori Iskola vezetőjét a Doktori Iskola Tanácsa segíti. A Doktori Iskola Tanácsa egy rendszeresen ülésező testület, amely a Doktori Iskola szakmai tevékenységét irányítja:
Elnök:
Prof. Dr. Farkas Beáta
Titkár:
Dr. Kuruczleki Éva
E-mail: kuruczleki.eva@eco.u-szeged.hu
Tel: +3662/544-910
Tagok:
Prof. Dr. Hetesi Erzsébet
Prof. Dr. Lengyel Imre
Prof. Dr. Szanyi Miklós
mindenkori tudományos dékánhelyettes
Képzési idő:
Képzési idő négy év – nyolc aktív félév
Képzési napok:
A Közgazdaságtani Doktori Iskola képzése elsősorban pénteki és szombati oktatási napokon, félévente 5-6 oktatási hétvégével kerül lebonyolításra. Azonban előzetes egyedi egyeztetések alapján, eltérő időpontokban is lehetnek órák (akár egyéb munkanapokon munkaidőben, vagy azt követően). A Doktori Iskola minden félévben megrendezi a Kutatói Fórumát, melyen a részvétel minden aktív doktorandusz hallgató számára kötelező, az eseményen személyes jelenlét az elvárt.
Finanszírozási formák
A képzésre államilag finanszírozott formában, illetve önköltséges formában is lehet jelentkezni.
Jelentkezésekor kérjük, vegye figyelembe, hogy az államilag finanszírozott hallgatói státusz mellett csupán részmunkaidős állás vállalható, melyhez a Doktori Iskola Tanácsának engedélye is szükséges.
Képzés:
A Közgazdaságtani Doktori Iskolában a szervezett képzésben részt vevő hallgatóknak a nyolc aktív félév során 240 kreditet kell megszerezniük.
A hallgatóknak a képzés első négy félévében elméleti kurzusokat kell teljesíteniük, ezt követően a negyedik félév végén komplex vizsgát kell tenniük. A komplex vizsga teljesítését követően lépnek be a kutatási és disszertációs szakaszba.
Krediteket elméleti kurzusok teljesítéséért, önálló kutatói és publikációs tevékenységért valamint oktatásért lehet szerezni.
Képzési Programok:
A hallgatók érdeklődésüknek megfelelően, először képzési programok, majd kutatóműhelyek szerint szakosodnak:
• Gazdaságpolitika és Globalizáció Program (vezeti: Prof. Dr. Szanyi Miklós)
• Gazdálkodástudományi Program (vezeti: Prof. Dr. Hetesi Erzsébet)
• Ökológiai Közgazdaságtan (csak angol nyelven indul; vezeti: Prof. Dr. Bajmócy Zoltán)