A Gazdaságtudományi Kart, önálló alapítása óta a folyamatos fejlődés, a gyakorlatorientált képzés biztosítása és az összetartó közösség jellemzi, melynek következtében ma már hazai és nemzetközi vonatkozásban is kiemelkedő gazdasági képzőhelynek tekinthető.
A Kar 2020-tól a nemzetközi EFMD kiválósági egyesület tagjává vált, melyet a világ egyetemeinek mindössze 10 százaléka mondhat el magáról. Ennek köszönhetően a hallgatók előtt a nemzetközi karrierlehetőségek még inkább megnyílnak, illetve az oktatók és az adminisztratív munkatársak különféle szakmai konferenciákon és tréningeken vehetnek részt. A GTK nemzetközi kapcsolatait erősíti az Erasmus program is, melynek keretében mára már több mint 80 partneregyetemmel működik együtt.
A tehetséggondozásra, a kiváló hallgatók támogatására is nagy hangsúlyt fektetnek, melyet alátámaszt a 2012-ben alapított saját ösztöndíjrendszer. A kezdeményezés során a GTK, valamint vállalati partnerei félévente támogatják a leendő közgazdászok egyetemi tanulmányait. A gyakorlatorientált képzés nyújtása egyrészt a duális és kooperatív képzések meglétének eredménye, másrészt számos, az adott ágazatban tevékenykedő szakember, vállalati partner is bekapcsolódik a Karon folyó oktatásba.
- A kar története:
- az önálló kar alapítása: 1999
a szegedi közgazdászképzés indulása : 1994
- Képzések:
- Öt felsőoktatási szakképzés
Négy alapszak
Négy mesterszak
Öt szakirányú továbbképzés
Négy angol nyelvű képzés
- Hallgatói adatok:
- hallgatók száma 2014-ben: 1966 fő
távoktatás tagozaton tanulók: 288 fő
- Hallgatói élet
- Összetartó, családias közösség
- Szemeszterenként 50 hallgatói rendezvény a kar épületében
Hallgatói klubok és szervezetek
Szakmai estek
Közgazdász bulik
- Eredményeink
- „A legvidámabb kar” (Guinness rekordok könyve, 2009)
- EFMD (European Foundation for Management Development) tagság 2019-től
OTDK szereplés 2019-ben: 12 dolgozat, 8 helyezés, 4 különdíj
Heti Válasz rangsor: „Szegeden folyik az egyik legszínvonalasabb vidéki közgazdászképzés az országban”