A GTK a Pécsi OTDK-n

Hallgatói sikerek

2019

OTDK helyezések (Pécs)

1. helyezett

  • Chen Xi: How financial attitude, credit card using, and disposable income affect impulsive buying behaviour among college students? (témavezető: Dr. Kincsesné Dr. Vajda Beáta)
  • Giulia Filoso: Millenials, food tourism and social media: an application of the theory of planned behaviour (témavezető: Dr. Révész Balázs)
  • Kelemen Dóra: A klaszteresedés hatása a vállalkozások innovációs tevékenységére és az azt korlátozó tényezőkre az ArchEnerg Klaszter példáján keresztül (témavezető: Dr. Vas Zsófia)
  • Szenek Fanni - Zubor Melissza: Regionális gazdaságfejlesztés támogatása a terméktér segítségével (témavezetők: Dr. Elekes Zoltán - Juhász Sándor)

2. helyezett

  • Antal Tibor Kende: Részvényesi értékrombolás (témavezetők: Dr. Kiss Gábor Dávid - Dr. Kosztopulosz Andreász)
  • Gyulai Zsófia: Az élményérzetet teremtő arculat megalkotása az online-világban (témavezető: Dr. Révész Balázs)

3. helyezett

  • Rácz Tamás Attila: Gazdasági növekedés és a pénzügyi közvetítés fejlettsége (témavezető: Dr. Kovács György)
  • Tóth Benjámin Barnabás: A fogyasztó és a márka közötti viszony vizsgálata az Old Spice és az AXE példáján (témavezető: Dr. Prónay Szabolcs)
Prezilimpia országos döntője: 3. helyezés (Nasib Huseynov – Felkészítő tanára: Seres Erika)

    2018

    • „Magyarország és a közép-európai térség az Európai Unióban, az Európai Unió a világban” elnevezésű pályázaton Fiser Annamária (SZTE GTK pénzügy MA) különdíjban részesült „Az uniós csatlakozási folyamatok társadalmi vonatkozásai, különös tekintettel a vajdasági magyar közösség helyzetére” című dolgozatával.
    • Diákmenedzsment Bajnokság országos döntő 2 helyezés – Nagy-György János, Terék Larion, Szekeres Károly

    2017.

    • Országos Pénzügyi Esettanulmányi Verseny: 2. helyezés (Máté Andor – Rácz Tamás – Szládek Dániel – Tóth Balázs)
    • Ernst & Young Audit Verseny: 2. helyezés (Csóti Anna)
    • Ernst & Young Audit Verseny: különdíj (Brecska Mária)
    • Országos Esettanulmány Verseny: 4. helyezés (Kelemen Dóra – Hám Balázs – Ioannis Cangosz – Kakuk Szabolcs)
    OTDK helyezések (Győr)

    1. helyezett

    • Lipták Lilla : A közösségi tagság hatása a vegán fogyasztók magatartására (Témavezető: Dr. Prónay Szabolcs)
    • Repisky Máté : Vállalkozói kudarc – a vég, vagy egy új kezdet? (Témavezető: Farkas Gergely)

    2. helyezett

    • Csontos Blanka : Férfiak és nők hozzáállásának vizsgálata luxustermékekkel és hamisítványaikkal kapcsolatban (Témavezető: Dr. Prónay Szabolcs)
    • Kuruczleki Éva : Magyar társas vállalkozások pénzügyi kultúrájának vizsgálata (Témavezető: Dr. Kovács Péter)
    • Tar Tímea : A hálapénz adás motivációi (Témavezető: Dr. Kazár Klára)
    • Szpisják Nóra: Új remény az elmaradottság csökkentésére? - Az innovatív fejlesztésfinanszírozás (Témavezető: Dr. Udvari Beáta)

    3. helyezett

    • Szűcs Petra : Innovative city development toolbar: opportunities in the concept of the "walkable city" in Szeged and in Valencia (Témavezető: Dr. Lukovics Miklós)

    2016.

    • Országos Controlling Esettanulmányi Verseny: 2. helyezés (Kókai Péter – Máté Andor – Szládek Dániel – Tóth Balász)
    • Országos Média Diákverseny: 2. helyezés (Sebők Beatrix – Virág Anna – Honti Tamás)
    • Országos Esettanulmány Verseny: 4. helyezés (Sipos Tímea – Árvai Dávid – Honti Tamás – Rádóczi Zsolt)
    • Nemzetgazdasági Minisztérium Magyarország OECD csatlakozásának 20. évfordulója alkalmából kiírt diákpályázata: 3. helyezés (Kuruczleki Éva: 20 év az OECD-ben, 20 év a magyar oktatásban - OECD tagságunk hatása a magyar oktatásra)
    • Magyarország és a közép-európai térség az Európai Unióban, az Európai Unió a világban páyázat: 2. helyezés (Szenoradszki Nóra: Az uniós polgárok részvétele az európai polgári kezdeményezésekben)

    2015.

    SZTE Tehetséggondozó Tanács által kitüntetett közgazdász hallgatók:

    • Schuszter Tamás: Kiválósági lista, arany fokozat
    • Tabajdi Éva Enikő: Kiválósági lista, bronz fokozat
    • Buzás Lili: Kiválósági lista, bronz fokozat
    • Péter Rita: Kiválósági lista, bronz fokozat
    • Sánta Máté: Kiválósági lista, bronz fokozat, MNB Hallgatói ösztöndíj
    • Lipták Lilla: Kiválósági lista, bronz fokozat, Te-Di Trade-Pro Talentis Vállalati ösztöndíj
    • Lóczi Eszter: Kiválósági lista, Sport kategória, bronz fokozat
    • Martus Bettina Szandra: Kiválósági lista, bronz fokozat, MNB Hallgatói ösztöndíj
    • Szűcs Sándor: Transcommers-Pro Talentis Vállalati ösztöndíj
    • Szakács Kornél: MNB Hallgatói ösztöndíj
    • Rácz Tamás: MNB Hallgatói ösztöndíj
    • Kálmán Melitta: MNB Hallgatói ösztöndíj
    • Kovács Eszter: MNB Hallgatói ösztöndíj
    • Czékus Klaudia: MNB Hallgatói ösztöndíj
    • Árvai Dávid: MNB Hallgatói ösztöndíj
    • Szabó Csaba: MNB Hallgatói ösztöndíj
    • Csovcsics Andrea: MNB Hallgatói ösztöndíj
    • Kis Katalin: MNB Hallgatói ösztöndíj
    • Farkas Tamás: Talentis díj
    • Barczi Ádám: Esélyegyenlőségi Talent ösztöndíj
    • Hollós Annamária: Esélyegyenlőségi Talent ösztöndíj
    • Monok Kristóf: Esélyegyenlőségi Talent ösztöndíj
    • Bloomberg FX Option Trading Game: 2. helyezés (Spiegl József – Hegedűs Zoltán – Meszlényi Réka)
    • Dr. Papp László Számvitel verseny: 2. helyezés (Sávai Zsanna – Szládek Dániel – Bene Tamás – Tóth Balázs)
    • Sófi József Ösztöndíj (Schuszter Tamás)
    • Sófi József a Szegedi Tehetségekért Alapítvány Különdíja (Mátyus Ákos)
    • II. Simonyi International Video Pitch: Honorable Mention (Matuszka Enikő – Péter-Szabó Zsanett)
    OTDK helyezések (Budapest)

    1. helyezett

    • Honti Tamás – Kerekes Gréta: A fiatalok választói attitűdjét befolyásoló tényezők vizsgálata a politikai marketing szemszögéből (Témavezető: Prónay Szabolcs)
    • Juhász Judit: Szegénységkezelési szempontok helyi érvényesülése a képességszemlélet tükrében: A hátrányos helyzetűek részére tervezett szegedi lakópark esete (Témavezető: Málovics György)
    • Kéri Anita: A magyar felsőoktatásban tanuló külföldi hallgatók motivációjának vizsgálata (Témavezető: Hetesi Erzsébet)
    • Kovács Eszter: A fiatalok pénzügyi kultúrája: Pénzügyi tudatosság vagy pénzügyi tudatlanság? (Témavezető: Kosztopulosz Andreász)
    • Medovarszky Ivett: Környezeti vezetői számvitel alkalmazhatóságának kérdései a szarvasmarha tenyésztés területén, kiemelten az önköltségszámításban (Témavezető: Ván Hajnalka)
    • Repisky Máté: Vállalkozói személyiségjegyek és a vállalkozók megítélése három csoport szemszögéből (Témavezető: Farkas Gergely)
    • Schuszter Tamás: Hogyan reagálnak a sejtek a szervezetet érő sokkokra? Az európai devizapiacok kollektív viselkedési diagnosztikája (Témavezető: Kiss Gábor Dávid)

    2. helyezett

    • Fiedler Szandra: Inkubációs lehetőségek Szegeden (Témavezető: Imreh Szabolcs)
    • Méreiné Berki Boglárka: Az önellátó gazdálkodás korlátainak multidiszciplináris elemzése a rurális mélyszegénység esetében (Témavezető: Málovics György)
    • Rádóczi Zsolt – Gombos Nándor: Energiaipar: a jég hátán is megél? A szektor kereskedelmi engedélyes vállalkozásainak beszámolóelemzése az elmúlt évek tükrében (Témavezető: Ván Hajnalka)

    3. helyezett

    • Juhász Sándor: Tudáshálózat elemzés és klaszterfejlesztés (Témavezető: Prof. Dr. Lengyel Imre)
    • Molnár Gabriella – Zuti Bence: Egyetemek gazdaságfejlesztési hatásainak mérése (Témavezető: Lukovics Miklós, Kotosz Balázs)
    • Vincze Dalma: Z generáció és a mobiltelefon (Témavezető: Hetesi Erzsébet)

    Különdíj

    • Polyák Orsolya: A vállalatfinanszírozás XXI. századi forradalma: a tömegfinanszírozás (Témavezető: Kosztopulosz Andreász)
    • Laczi Renáta: A versenyképesség humán aspektusai az Európai Unióban (Témavezető: Pelle Anita)

    2014.

    • Sófi József a Szegedi Tehetségekért Alapítvány Különdíja (Schuszter Tamás)
    • Jó tanuló, jó sportoló díj - 3. helyezés (Lóczi Eszter) - (elismerő oklevelet kapott: Kárász Anna, Pozsár Bence)
    • Bien.hu szlogeníró pályázat - 2. helyezés (Kórógyi Anita)
    • Microsoft Imagine Cup - 2. helyezés innováció kategóriában (Jandzsó Zsolt, Boros Ákos, Budincsevity Norbert, Babarczi Katica és Szabó Gábor)
    • Egy-Kör 2 – egyetemisták és főiskolások környezeti esettanulmány versenye - országos döntő I. hely (Árva-Tóth Adrienn, Hajdu Katalin és Tölgyi Zsófia)
    • Sófi József a Szegedi Tehetségekért Alapítvány Különdíja (Schuszter Tamás)
    • Buda-Cash Országos Hallgatói Tőzsdeverseny, SZTE hallgatók: 2. helyezés (Nyári Tamara)
    • Országos Piackutatási Diákverseny 1. helyezés (Juhász Anita, Huszár Attila, Nagy Zoltán. Felkészítő: Hetesi Erzsébet)
    • Országos Piackutatási Diákverseny 3. helyezés (Keszeg Mária, Tóth Norbert, Zuba Tamás. Felkészítő: Kovács Péter)
    • Országos Piackutatási Diákverseny 4. helyezés (Jakab Réka, Tanács Hajnalka, Vincze Dalma. Felkészítő: Kazár Klára)
    • MNB Hallgatói Ösztöndíjat vehettek át: Kovács Eszter, Lipták Lilla, Rádóczi Zsolt, Szabó Csaba, Talmácsi Nikoletta

    2013.

    • Magyar Turizmus Zrt. „Év Turisztikai Témájú Szakdolgozata” c. verseny: 2. helyezés (Kovács Otília)
    • SZTE Tehetségpont Kiválósági lista - Év Tehetsége: aranyfokozat (Mátyus Ákos)
    OTDK helyezések (Veszprém):

    1. helyezett

    • Dancsik Bálint: Gondolatok a pénzügyi rendszer (in)stabilitásáról (Témavezető: Kovács György)
    • Fodor Renáta Kitti: Libát és/vagy pénztárcát tömjünk? (Témavezető: Málovics György)
    • Huszár Sándor: Milyen tényezők befolyásol(hat)ják az FDI megjelenését a magyar energiaszektorban? (Témavezető: Udvari Beáta)
    • Kasza Irén Éva: PRODUCT PLACEMENT – a magyar reklám új korszaka (Témavezető: Majó Zoltán)
    • Keszeg Mária: Fogyasztói preferenciák tényezőinek vizsgálata fogászati beavatkozások esetén (Témavezető: Farkas Gergely)
    • Schuszter Tamás - Uhrin Ákos: Egy érdek két irányból, vagy egy irányból két érdek? Az USA segélyezési politikája (Témavezető: Udvari Beáta)

    2. helyezett

    • Bene Bence: A mozi mint reklámhordozó - hatékony ATL eszköz vagy kidobott pénz? (Témavezető: Hetesi Erzsébet)
    • Kis Katalin: Van élet az olaj után? A kőolaj szerepe az OPEC Öböl-menti kisállamaiban (Témavezető: Udvari Beáta)
    • Felföldi Tibor: "Három lába van, mégis meginog": A fenntarthatóság pilléreinek parciális vizsgálata a magyar városok és vonzáskörzetük példáján (Témavezető: Málovics György, Kovács Péter)
    • Lakó Dániel: Miért az OTP? A magyar fiatalok bankválasztási preferenciáinak elemzése (Témavezető: Hetesi Erzsébet)
    • Molnár Gabriella - Zuti Bence: Egyetemi kontextusú globális-lokális paradoxon a tanuló régiók keretfeltételei között: a „negyedik generációs” egyetemek irányába (Témavezető: Lukovics Miklós)

    3. helyezett

    • Fazekas Anita: Az e-HRM helyzete, fejlődése Magyarországon, különös tekintettel a regionális különbségekre (Témavezető: Majó Zoltán, Gulyás László)
    • Rádóczi Zsolt: Válság: biztos mindenkinek átok? A magyar elektronikai vállalatok komplex elemzése a válság tükrében (Témavezető: Deák István, Ván Hajnalka)
    • Basic Alexandra: A marketingkommunikációs eszközök hatása a környezettudatos életmód kialakítására (Témavezető: Hetesi Erzsébet)
    • Uhrin Ákos: Minden igyekezet hiábra? Gyógyszerhez jutás Fekete-Afrikában (Témavezető: Udvari Beáta)

    Különdíj

    • Pap Katalin: Gyerekek és reklámok. Az „olcsó” bébiszitter mellékhatásai (Témavezető: Révész Balázs)
    • Fekete Boglárka: Az esetek mint benchmarkok az Európai Unió versenyszabályozásában (Témavezető: Pelle Anita)
    • Beke Eszter: A környezeti számvitel gyakorlati vizsgálata (Témavezető: Ván Hajnalka)
    • Aleksziev Péter Alexander: A fiatalok pénzügyi kultúrája és fejlesztési lehetőségei Magyarországon (Témavezető: Kosztopulosz Andreász)
    • Martus Bettina: Hol van a (kor)határ? A gyermekmunka következményei és megoldási lehetőségei (Témavezető: Udvari Beáta)

    2012.

    • „Együttműködve versenyezni” II. Országos Városmarketing verseny: országos 2. helyezés (Horváth Szabolcs, Tóth Boglárka)
    • Corvinus Egyetem XIII. Országos esettanulmány verseny: országos 2. helyezés (Borbola Balázs, Farkas Csaba, Fekete Csanád és Aleksziev Péter)
    • Sófi József a Szegedi Tehetségekért Alapítvány Különdíja (Berki Viktor)
    • Technolab Országos Innováció Menedzsment verseny: 3. helyezés (Prónay Bence, Sikala Ákos, Szakács Kornél)
    • L’Oréal Brandstorm nemzetközi marketingverseny magyarországi döntő: 3. helyezés (Juhász Anita, Bene Bence, Lakó Dániel)
    • Erős Gyula díj (az Erős Gyula Alapítvány pályázata): 2. helyezés (Dancsik Bálint)
    • "MARGÓ" térségfejlesztési esettanulmány készítő verseny (Miskolci Egyetem): 4. helyezés (Bagdi Ferenc, Balogh Máté, Lócskai Ádám, Kovács Péter)
    • Deloitte Diák Derbi Esettanulmány Verseny: 6. helyezés (Sós Erika, Vass Enikő, Wittner Adrienn, Forrai Lujza)
    • KPMG „BigOne” számviteli esettanulmány-verseny 5. helyezés (Bizseregj nevű csapat: Martonosi Lili, Meszlényi Réka, Domonyik Norbert)
    • KPMG „BigOne” számviteli esettanulmány-verseny 9. helyezés (DMW Consulting nevű csapat: Dancs Ivett, Miklós Beatrix, Wittner Adrienn)
    • "Magyarország az Európai Unióban, az Európai Unió a világban" c. pályázat: 2. helyezés (Dancsik Bálint)

    2011.

    • L’Oréal Brandstorm nemzetközi marketingverseny magyarországi döntő: 3. helyezés (Ádám Zsuzsanna, Csovcsics Andrea, Papp Szabolcs)
    • KPMG „BigOne” számviteli esettanulmány-verseny 3. helyezés (T-K Triumvirátus nevű csapat: Bagi Judit, Balog Enikő, Nagy Magdolna)
    • KPMG „BigOne” számviteli esettanulmány-verseny 9. helyezés (Piros Bizgentyűk nevű csapat: Erdei Ádám. Nagy Antal Dániel, Pásztor Ákos)
    • KPMG „BigOne” számviteli esettanulmány-verseny 12. helyezés (Pacioli nevű csapat: Sós Erika, Vass Enikő, Wittner Adrienn)
    • „Ernst & Young Championship” egyéni audit versenyen 3. helyezés (Nagy Magdolna)
    • Országos Piackutatási Verseny: 5-8. helyezés (Kazár Klára, Székelyhidi Katalin, Tulkán Tímea)
    • International Statistical Literacy Project, Statisztikai Poszter-készítő Verseny, 1. helyezés egyetemisták, főiskolások kategóriájában (Zuba Tamás, Tölgyi Zsófia, Ostoróczky Boglárka)

    2010.

    • II. Országos Piackutatási Diákverseny: 2. helyezés: (Csovcsics Andrea, Ádám Zsuzsanna, Kóródi Katalin)

    2009.

    • Dr. Papp László Számvitel verseny: 3. helyezés (Boros Eszter, Horog Tímea, Kis Norbert László)
    • KPMG “BigOne” esettanulmány verseny:
      • 1. helyezés (Lippai-Makra Edit, Kecse-Nagy Helga, Kecse-Nagy Fanni)
      • 2. helyezés (Boros Eszter, Horog Tímea, Takács Anita)
    • L’Oréal Brandstorm nemzetközi marketingverseny magyarországi döntő: 1. helyezés (Markó Brigitta Zsanett, Tekulics Anna, Góré Dániel)
    • Kochmeister-díj (BÉT): 1. helyezés (Jankó László, Tari Szabolcs)

    2008.

    • Dr. Papp László Számvitel verseny: 2. helyezés (Pál Andrea, Sebó Andrea, Szombati Tamás)
    • KPMG „BigOne” esettanulmány verseny
      • 2. helyezés (Lippai-Makra Edit, Pál Andrea, Sebó Andrea)
      • 7. helyezés (Aranyosi Zoltán, Fabula Zsuzsanna, Petrovics Nikolett)
      • 13. helyezés (Bene Krisztina, Boros Eszter, Molnár Márta)
    • Ernst & Young Championship verseny: 1. helyezés (Sebó Andrea)
    • Kochmeister-díj (BÉT): 3. helyezés (Kiss Gábor Dávid, Kuba Péter)

    2007.

    • KPMG „BigOne” esettanulmány csapatverseny: 3. helyezés (Lippai-Makra Edit, Pál Andrea, Sebó Andrea)
    • Ernst & Young Championship esettanulmány egyéni verseny: 3. helyezés (Sebó Andrea)
    • Kochmeister-díj (BÉT): 3. helyezés (Vajda Beáta, Kiss Gábor Dávid)

    Friss Hírek

    Friss Hírek RSS

    Hetesi Erzsébet

    Egy Tolna megyei pici faluban, Majoson születtem, de Baranyában, Mágocson nőttem fel, ott jártam általános iskolába, majd miután megnyertem egy megyei matematika versenyt, középiskolás koromban Pécsre kerültem matematika-fizika tagozatra.

    Események

    Rendezvénynaptár *