Bezár

Mesterképzések

kepzesi_szintek_mesterkepzes

Pénzügy mesterképzési szak

Pénzügy mesterképzési szak

2014. november 05.
4 perc

A képzés adatai

Az oklevélben szereplő végzettség megnevezése:
okleveles közgazdász pénzügy szakon

A képzés célja:
Olyan pénzügyi gazdasági szakemberek képzése, akik a nemzetközi összehasonlításban is versenyképes, korszerű és magas színvonalú elméleti, módszertani és gyakorlati ismeretanyag elsajátítása után képesek önálló, kreatív, közgazdász szemléletű gondolkodásra, a gazdaság pénzügyi folyamatainak irányítására és elemzésére makro-illetve mikro szinten egyaránt. Az emelt szintű üzleti és módszertani ismereteknek, a tudatosan fejlesztett vezetői készségeknek és képességeknek birtokában a pénzügy mesterképzési szakon végzettek alkalmassá válnak a hazai és a nemzetközi gazdasági élet különböző területein, az állami és magánszférában a pénzügyi feladatok ellátására, a pénzügyi szakirodalom feldolgozására és gazdagítására, valamint a doktori képzésben való részvételre.

A mesterképzési szakon végzettek alkalmasak:
  • a vállalatok elemző, döntés-előkészítő, és döntéshozatali tevékenységének magas színvonalú ellátására,
  • a pénz-és tőkepiaci instrumentumok árazására, a tőkepiaci tranzakciók kezelésére és irányítására, a beruházások és egyéb befektetések elemzésére, a származtatott ügyletek pénzügyi kockázatkezelésére,
  • pénzintézeteknél, költségvetési intézményeknél, országos hatáskörű irányító szervezeteknél pénzügyi elemzői, döntés-előkészítői és döntéshozatali feladatok ellátására.
A végzettséggel ellátható feladatok:
Nagy és közepes vállalkozások pénzügyi funkcióinak vezetése és irányítása; pénzintézeteknél és költségvetési intézményeknél elemzés, döntés-előkészítés és döntéshozatal.

A képzés felépítése:
Duális képzés:

A Pénzügy mesterképzési szak nappali tagozatán a 2020/21. tanévtől duális képzés keretében is lehet tanulmányokat folytatni.

További információ

A duális képzés további részleteiről Hertelendy Lilla duális képzési koordinátor illetve dr. Kovács György szakfelelős tud felvilágosítással szolgálni.

A záróvizsgára bocsátás feltétele
Az abszolutórium (végbizonyítvány) kiadásához 120 kreditet kell összegyűjteni.

A diploma kiadásának feltétele

Sikeres záróvizsga teljesítése.


Letölthető nyomtatványok

A jelentkezés módja

Jelentkezni elektronikus úton lehet, februárban induló képzés esetén november 15-ig, szeptemberben induló képzés esetén február 15-ig. A jelentkezéssel kapcsolatos tudnivalókról a www.felvi.hu oldalon, illetve a Felsőoktatási Felvételi Tájékoztató című kiadványból tájékozódhat.

Fizetendő díjak

A költségtérítés összege/félév, az első tanévben (önköltséges): 400.000,- Ft

A további tanévekben a költségtérítés összege legfeljebb az előző tanévben megállapított költségtérítésnek a Központi Statisztikai Hivatal által előző évre vonatkozóan közzétett fogyasztói árindexszel növelt összege lehet.

Kreditelismerés

A belépéshez szükséges előzetes kreditelismerésre vonatkozó kérelmeket februárban induló képzés esetén január 11-ig, szeptemberben induló képzés esetén április 30-ig van lehetőség leadni a Tanulmányi Irodánkon. (Postacím: SZTE GTK Tanulmányi Iroda Toronyné Páncsics Gyöngyi 6722 Szeged, Kálvária sgt. 1.)

Bővebb információ

Toronyné Páncsics Gyöngyi
tanulmányi irodavezető

Dékáni Hivatal
Tanulmányi Iroda

OH határozatszám: OH-FIF/1107-4/2011
MAB határozatszám: 2011/7/VIII/44.; 2016/1/VII/5/24

Aktuális események

Rendezvénynaptár *

    Kapcsolódó hírek