2024/25 tanév tavaszi félévében újból szakköröket indítunk a 2025 őszén, vagy akár később felvételizni szándékozó diákoknak:
„A jövő útjai: fenntarthatóság és közösségi közlekedés” – Béla-Csovcsics Andrea, Mátó Ágnes Réka, Dr. Sávai Marianna, Tabajdi Gabriella
„Együtt erősebbek: A vezetői készségek és csapatmunka művészete” – Kálmán Melitta, Tarjányi Margit
„Kutatás a marketing-multiverzumban" – Béla-Csovcsics Andrea, Czégény László, Ujházi Tamás, Vas Bianka
„Turizmus puzzle: település- és turizmusmarketing, desztinációmenedzsment, fenntartható turizmus” – Dr. Berki Boglárka, Süli Dorottya, Dr. Kriska Olivér
„TOUR(ismus) – Aktuális gazdasági témák „hálózata” – Gyáfrás Edit
„Statisztikával az álhírek ellen” – Dr. Kovács Péter, Rácz Tamás
Jelentkezés: 2025. január 15-31.
Időpontok:
◾ 2025. február 15. (szombat)
◾ 2025. március 22. (szombat)
◾ 2025. április 12. (szombat)
◾ 2025. május 24. (szombat) (egy esetben április 4.)
„A jövő útjai: fenntarthatóság és közösségi közlekedés”–Béla-Csovcsics Andrea, Mátó Ágnes Réka, Dr. Sávai Marianna, Tabajdi Gabriella
A szakkör célja, hogy a diákok megismerkedjenek a fenntartható közlekedés kihívásaival, a tömegközlekedés fejlesztési lehetőségeivel és ezek gazdasági-társadalmi vonatkozásaival. A foglalkozások során a résztvevők betekintést nyernek a vállalatgazdaságtan és a non-business menedzsment és marketing alapjaiba, különös tekintettel a közlekedési ágazatra és annak fenntartható működésére.
A szakkör a NTPHHTDK-24-0053 számú pályázat támogatásával valósul meg.
„Együtt erősebbek: A vezetői készségek és csapatmunka művészete”–Kálmán Melitta, Tarjányi Margit
Mitől lesz valaki jó vezető, és hogyan lehet hatékonyan együtt dolgozni másokkal? A szakkör során megismerjük, hogyan érhetünk el közösen jobb eredményeket, ha figyelünk egymásra, bízunk a társainkban, és közösen dolgozunk egy célért. Gyakorlatias példákon és interaktív feladatokon keresztül fedezzük fel, hogyan tudod a saját erősségeidet a csapat javára fordítani, hogyan kezeld a nehéz helyzeteket, és hogyan motiválhatod magad és a társaidat.
„Kutatás a marketing-multiverzumban"–Béla-Csovcsics Andrea, Czégény László, Ujházi Tamás, Vas Bianka
A szakkör célja,hogy a tudományos célú kutatások megismertetése és népszerűsítése a középiskolás tanulókkal interaktív, filmes-sorozatos példákkal szemléltetve. A gimnazista diákoknak tartott szakkörök során a piackutatás és tudományos célú kutatások közötti hasonlóságok és különbözőségek bemutatása mellett filmes-sorozatos példákon keresztül ismertetjük mind a kvantitatív, mind a kvalitatív kutatásmódszertanokat és kitérünk az alternatívnak számító módszerekre is.
„Turizmus puzzle: település- és turizmusmarketing, desztinációmenedzsment, fenntartható turizmus”– Dr. Berki Boglárka, Süli Dorottya, Dr. Kriska Olivér
A szakkörön felfedezzük, hogyan fonódik össze a turizmus három fontos elemének világa. Elsőként a település- és turizmusmarketing látványos és gyakorlatias feladataiba invitálunk titeket, ahol kreatív látásmódotokat is kamatoztathatjátok. Megtanuljátok, miképp lehet egy települést vagy desztinációt eladhatóvá tenni mind a látogatók, mind az üzleti szereplők számára. A desztinációmenedzsment mélységeit is megismerhetitek, hogyan lehet irányítani egy turisztikai célállomás fejlődését és élményét, valamint a desztináció mint márka piaci pozicionálását. Érdekes példákon keresztül betekintést nyertek a desztinációk tervezésébe, fejlesztésébe és fenntartásába, miközben üzleti, kulturális és környezeti szempontokkal való egyensúlyt kerestek. Végül pedig elmerülhettek a fenntartható turizmus titkaiban. Megismerhetitek azokat az elveket, melyek segítenek a turisztikai tevékenységeket összehangolni a környezetvédelmi és társadalmi szempontokkal. Mindez együtt alkotja a turizmus puzzle-jét, ahol a részek összeállnak egy egységes és tartalmas ismeretté.
„TOUR(ismus) – Aktuális gazdasági témák „hálózata””–Gyáfrás Edit
A TOUR(ismus) in die Welt der Wirtschaft – Aktuális gazdasági témák „hálózata” szakkör elsődleges célja az aktuális gazdasági témák közötti összefüggések felismeréséhez szükséges módszerek megismertetése, azok gyakorlatban való alkalmazása. Egy világkörüli utazás során, magyar és/vagy német nyelvű gazdasági témájú szövegek alapján, különböző (játékos) módszerek segítségével igyekszünk a gazdasági összefüggéseket megérteni. A szakkör célja a kritikus gondolkodás szövegértés segítségével való fejlesztésén túl, a szóbeli kommunikációs készség valamint az idegen nyelvi készségek fejlesztése. A szakkör magyar és német nyelven zajlik.
Elvárás: idegen nyelv – német (min. B1 nyelvi szint, nyelvvizsga nem szükséges)
A GTK Szakkörökre való jelentkezés a Modulo oldalán történik egy regisztrációt illetve bejelentkezést követően.
- Belépés után a Beadás csempe mögött találják az „SZTE Intézményi többletpont jelentkezés” űrlapot, melyet előzetesen ki kell tölteniük.( oktatási azonosító, személyes adattok, iskolájuk adatainak megadása)
FONTOS: A személyi adatokat pontosan adják meg!
- A „Fenti adatok rögzítése” gombbal rögzülnek ezek az adatok a rendszerben és kitölthetővé válik a „Többletpontokra való jelentkezés” rész
- Itt a „Válassza ki, milyen többletpontok kíván megszerezni!” legördülő mezőben kiválaszthatják a GTK Szakkör 2025 opciót,
- majd a „Folytatás” gombra kattintva megnyílik a „GTK Szakkör 2025” jelentkezési űrlap.
- Az űrlap állapota látszik, és az azonosítóra kattintva megnyitható az űrlap.
- Ugyanígy megtalálható lesz a "Piszkozat" csempe mögött a Modulo főoldalán is.
- A „GTK Szakkör 2025” űrlapot értelemszerűen kitöltik.
- Maximum 3 szakkört választhatnak,
- A + gombbal adhatnak hozzá új legörülőt a „Kiválasztott szakkör(ök)” részhez,
- valamint az X gombbal törölhetnek onnan.
- Alul a „Beadás” gombbal véglegesítik a jelentkezésüket.
- NAGYON FONTOS! Ha bármilyen okból regisztráltak a fenti oldalon és töltöttek már ki „SZTE Intézményi többletpont jelentkezés” űrlapot (például mert jelentkeztek korábban EcoCamp táborra, vagy bármilyen más többletpontot érő eseményre), akkor NEM KELL újra regisztrálniuk.
- Hanem a meglévő felhasználónevükkel és jelszavukkal kell belépniük és a "Folyamatban" csempe mögött megtalálják a „SZTE Intézményi többletpont jelentkezés” űrlapjukat Jogcím feltöltésre vár állapotban. Ezt a dokumentumot kell újra megnyitniuk és a „Kitöltés folytatása” gombbal szerkeszthetővé válik a dokumentum és onnan ugyanúgy a „Válassza ki, milyen többletpontok kíván megszerezni!” legördülő mezőben kiválaszthatják a GTK Szakkör 2025 opciót, majd a „Folytatás” gombra kattintva megnyílik a „GTK Szakkör 2025” jelentkezési űrlap.
- Ha nem emlékeznek a jelszavukra, akkor az alábbi linken kérhetnek újat a regisztrál e-mail és felhasználónév birtokában.