Az innovációval kapcsolatos társadalmi, etikai és környezeti kihívások

Facilitating Responsible Innovation in SEE countries

2014. május 19.
Szegedi Tudományegyetem, Gazdaságtudományi Kar Aula
(6720 Szeged, Kálvária sgt. 1.)

Elnök: Dr. Inzelt Annamária
(címzetes egyetemi tanár, SZTE GTK; Pénzügykutató Zrt.)

09.30 – 10.00
Regisztráció
10.00 – 10.10
Köszöntő – Dr. Vilmányi Márton (dékán, SZTE GTK)
10.10 – 11.50
Plenáris ülés
  • Az élménygazdaság társadalmi felelőssége avagy miért baj, hogy a Prezi nem gyógyítja a rákot? – Dr. Buzás Norbert (Kutatás-fejlesztési és Innovációs Igazgató, SZTE)
  • Társadalmi innovációk és megyei fejlesztési koncepció – Prof. Dr. Dinya László (egyetemi tanár, SZTE GTK)
  • A hazai kormányzati innovációs szakpolitika elmúlt négy évének tapasztalatai – Dr. Nikodémus Antal (NGM Innovációs és K+F főosztály, főosztályvezető)
11.50 – 12.50
Szendvicsebéd
12.50 – 13.10
Felelősségteljes innováció Csongrád megyében – Dr. Mogyorósi Péter – Bucsai Kálmán – Dr. Lukovics Miklós (Laser Consult Kft, SZTE GTK)
13.10 – 13.30
Legjobb gyakorlatok a Felelősségteljes Innováció gyakorlati alkalmazására – Dr. Lukovics Miklós – Dr. Buzás Norbert – Blaskó Brigitta (Szegedi Tudományegyetem)
13.30 – 13.50
Élelmiszer-innovációk társadalmi elfogadottsága – Prof. Dr. Balogh Sándor (Professor Emeritus, SZTE GTK)
13.50 – 14.10
Innovatív élelmiszerek, technológiák az élelmiszeriparban. Az újítás és kockázatok, a biztonság kérdőjelei – Savanya Péter – Prof. Dr. Balogh Sándor (SZTE GTK)
14.10 – 14.30
Az innovációs folyamatból hiányzó tudás. Az élelmiszer-adalékanyagok példája – Dr. Bajmócy Zoltán – Juhász Judit – Fokti Krisztina – Tölgyi Zsófia (SZTE GTK)
14.30 – 15.00
Kávészünet
15.00 – 15.20
Társadalom és tudomány a közös felelősség – Dr. Inzelt Annamária – Dr. Csonka László (SZTE GTK, Pénzügykutató Zrt.)
15.20 – 15.40
Zöldre festett innovációk. Az ökohatékonyság-növelő innovációk rendszerszintű hatásai – Dr. Bajmócy Zoltán – Dr. Málovics György (SZTE GTK)
15.40 – 16.00
Felelősségteljes innováció és a K+F+I kontrolling – Dr. Deák István – Dr. Lukovics Miklós (SZTE GTK)
16.00 – 16.20
Vállalkozásoktatással a felelősségteljes innovációért – Imreh-Tóth Mónika – Dr. Imreh Szabolcs (SZTE GTK)
16.20 – 16.40
3 magyar vállalat alapító és vezető a XXI. sz. elején – Kerényi Ádám (PhD hallgató, SZTE GTK)
16.40 – 17.00
Záróülés
17.00 –
Állófogadás

A rendezvényen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, és a fogadáson az első 50 jelentkező számára tudunk helyet biztosítani. Regisztrálni a résztvevő nevének és képviselt szervezetnek megadása mellett az alábbi e-mail címen lehet: gtkrendezveny@gmail.com

Facilitating Responsible Innovation in SEE countries

EcoCamp tábor 2022

Két év kihagyás után, immár kilencedik alkalommal újra megnyitotta kapuit az SZTE Gazdaságtudományi Kar EcoCamp tehetséggondozó tábora, ahol a középiskolás diákok játékos, interaktív formában bővíthetik gazdasági ismereteiket.